Search
Close this search box.

Předložili jsme vlastní návrh balíčku. S důchody je potřeba reformovat i daně, říká Šmarda

pořad 360° na CNN Prima NEWS 4. 9. 2023: Předložili jsme vlastní návrh konsolidačního balíčku, který řeší problém strukturálního deficitu České republ

NA ZÁZNAM CELÉHO POŘADU SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE.

Strana SOCDEM nezískala ve volbách ani pět procent, a proto se nedostala do Poslanecké sněmovny. „Bohužel se nemůžeme účastnit diskuzí v Poslanecké sněmovně, ale můžeme se jich účastnit například tady v televizi Prima a můžeme představit svůk návrh důchodové reformy,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda strany SOCDEM Michal Šmarda.

Sociální demokraté prý předložili vlastní návrh konsolidačního balíčku. „Ten řeší problém strukturálního deficitu České republiky a zároveň do budoucna zajišťuje peníze právě na to, aby bylo na důchody,“ řekl Šmarda.

Podle něj jejich návrh konsolidačního balíčku zajišťuje peníze na důchody tím, že předpokládá, že s důchodovou reformou proběhne i reforma daní, která přestane činit stát závislý na tom, že vybírá peníze pouze od lidí. Stát podle Šmardy rezignoval na zdanění zisku velkých firem nebo na majetkové daně. „Pokud toto stát nevyřeší, tak nemůže vyřešit ani důchody. V České republice jde na penze necelých osm procent HDP. Průměr zemí Evropské unie je přes deset procent, například ve Francii je to 14 procent. Základní problém je, že Česká republika tomuto tématu nepřikládá dostatečný význam, a právě to chce sociální demokracie vyřešit,“ podotkl Šmarda.

zdroj: CNN Prima NEWS 4. září 2023 odkaz zde