Search
Close this search box.

Sociální demokracie modernizuje tvář

Sociální demokracie musí být srozumitelná, moderní, úspěšná. Prochází výraznou obrodou a návratem k základním sociálně demokratickým hodnotám. To vše

„Lidé očekávají, že strana, která reprezentuje zásadní společenské hodnoty, bude komunikovat srozumitelně. Proto přicházíme s vizuálně čistým, moderním stylem. Sociální demokracie v minulosti používala odlišná loga v době různých volebních kampaní, často jsme je měnili jen po pár měsících. Víme, jak důležitá je pro lidi stálost a předvídatelnost. Sociální demokracie díky nové moderní vizuální identitě získává prostor vystupovat ve všech kampaních a na všech místech jako jasná a rozpoznatelná alternativa. Velkou grafickou proměnou se zároveň vracíme k růži, tradičnímu symbolu evropské levice i odkazu k dobám našich velkých úspěchů,“ vysvětluje dále Michal Šmarda. Dodává přitom, že okvětní lístek růže a z okvětních lístků složený květ jsou tradičním symbolem české levice i sociálně demokratických stran napříč Evropou. „S růží v logu i na praporech se hlásíme k tradicím, hodnotám a programu sociální demokracie. Rozvíjíme je, překládáme do nové doby, ale jejich vyznění nehodláme měnit,“ říká.

Nová je i barevnost, která nahrazuje původní červenou či oranžovou barvu. Sociální demokracie zvolila příjemný cihlový odstín. „Z cihel se dá stavět dům pro lepší budoucnost. Červená v různých odstínech byla v logu sociální demokracie přítomná od počátku. Barva působí moderně, díky ní bude sociální demokracie snadno rozlišitelná od dalších politických stran v Česku,“ vyzdvihuje Michal Šmarda.

Zestruční se i název z České sociální demokratické strany na Sociální demokracii. Nadále zůstáváme tradiční a spolehlivou politickou stranou. Název strany se v minulosti měnil několikrát, tím novým podtrhujeme to nejpodstatnější, tedy sociálně demokratickou politiku.

„Při vytváření nové identity jsme každý krok pečlivě konzultovali se současnými i potenciálními voliči Sociální demokracie. Nejde o jednostranný návrh vedení strany nebo marketingových agentur, ale společnou práci s příznivci a potenciálními voliči. Proto věříme, že lidé změnu přijmou. Hlavně je ale bude zajímat to, jakou politiku Sociální demokracie přináší, a my uděláme vše proto, abychom je nezklamali,“ podtrhla místopředsedkyně sociálních demokratů Daniela Ostrá.

Nemění se však jen kabát sociální demokracie. „Sociální demokracie je odhodlána nabídnout alternativu k populistům i neoliberálům. Nebudeme pro nikoho služkou k prosazování jeho cílů. Máme své vlastní cíle – společnost, kde si lidé budou mezi sebou důvěřovat a kde společně budou moci důvěřovat veřejnému státu. To vyžaduje velké úsilí a značné změny. Naším cílem je, aby lidé z dnešních krizí vyšli silnější. Tentokrát všichni. My se změnami začínáme u sebe. Přiznali jsme chyby, pochopili je a poučili se z nich. Změnili jsme způsob práce i uvažování,“ říká Michal Šmarda. A pokračuje: „Našich Deset zásad sociální demokracie říká, jaké jsou hodnoty Sociální demokracie a jakou společnost chceme společně s lidmi vytvářet. Svobodnou společnost, ve které lidé nezažívají strach z budoucnosti. Spravedlivou společnost, která srovnává šance mezi lidmi. Solidární společnost, díky které lidé sdílejí náklady na veřejný stát a jeho kvalitní a dostupné služby. Hodnoty sociální demokracie jsou cestou k prosperitě lidí ve spravedlivé společnosti. Tentokrát všech.“

Logo ke stažení zde.

zdroj: tiskové oddělení