Chceme lidskost místo sobectví

16. září 2023

Je na čase, aby se chaotické vládě Petra Fialy postavila skutečná opozice. Přes veškeré sliby a ujištění, které zaznívaly v předvolební kampani, vládní koalice nepředstavila žádný plán restartu ekonomiky. Vláda rezignovala na hájení zájmů většiny občanů, kteří zaplatili a stále doplácejí na důsledky ekonomické krize.

Sociální demokracie představuje ideovou alternativu vládní pravice, která zájmy lidí hájit nedovede. Současné složení parlamentu, v němž je protipólem vládních stran populistická opozice, nereprezentuje zájmy většiny pracujících, živnostníků, seniorů ani lidí v obtížné životní situaci. 

Sociální demokracie chce lidskost místo sobectví.

Co nám vadí?

Česká republika zaostává nejen za zeměmi západní Evropy. V mnoha parametrech, které ovlivňují kvalitu života lidí, se řadíme také za země střední a východní Evropy. 

Petr Fiala ve volební kampani nabízel vizi, ale místo toho se lidem arogantně vysmívá. Ve vládě toleruje a chrání lidi spojené s organizovaným zločinem. Spolu s nimi ve vládě hájí zájmy miliardářů, kterým poskytuje dotace, ačkoliv jejich firmy dosáhly v krizi rekordních zisků.

Na neschopnost a zbabělost vlády doplatí téměř všichni. Průběžný důchodový systém je v ohrožení, protože vláda nedovede zajistit příjmy ze zdrojů, které se nabízely. Místo toho sahá do kapes pracujících a drobných živnostníků. A nad to jim nedokáže garantovat budoucí spravedlivý důchod.

Vláda místo motivace vlastní občany škrtí. Nedokáže reagovat na inflaci a podporovat rodiny s dětmi a zvrátit neblahý populační vývoj. Namísto větší podpory lékařů a učitelů přichází s návrhy, které jejich situaci zhoršují.

Sociální demokracie říká dost!

Jak to chceme změnit?

Sociální demokracie je tradiční ideový soupeř současné politiky vládní pravice nabízíme společensky odpovědná řešení. 

Česká republika potřebuje zásadní změnu rozpočtové politiky. Nelze veškerou zátěž nakládat na bedra střední a nižší třídy. Chceme systém, který bude spravedlivě danit i ty nejbohatší, kteří na současné krizi často vydělali.

Sociální demokracie je připravena prosazovat hodnoty a zájmy svých voličů z opozice. Nehledáme vládní křesla a pozice politických náměstků. Nebudeme dělat demokratickou fasádu pro populisty a nebudeme obelhávat voliče řečmi o vyvažování asociální pravicové vlády. Naším cílem je, aby lidé z dnešních krizí vyšli silnější. Nejen ti nejbohatší. Tentokrát všichni.

Proč se prezentujeme takto?

Způsob komunikace premiéra i jednotlivých ministrů se často pohybuje na hranici parodie. Humor a realita se prolínají. Sami mnohdy ani nevíme, zda se nejedná o satiru. 

Chceme hravou formou upozornit na chyby a nedostatky, které vláda dělá. Svými škrty chce utahovat opasky, ale utahuje si přímo z lidí. My si proto utahujeme z vlády. 

Ke stažení

Staňte se součástí kampaně a stáhněte si naše plakáty.

Lidskost vs. sobectví 

A dost! Je načase zastavit sobectví

 

Blogy