J. Hamáček: Potřebujeme silnou levici

2. října 2020

Před námi jsou výjimečné volby do krajských zastupitelstev a Senátu. Výjimečnost utváří epidemická situace, která vstoupila jak do předvolební kampaně, tak do mimořádných opatření zajišťujících maximální bezpečnost ve volebních místnostech.

Sociální demokracie vchází do těchto voleb s pokorou, poučili jsme se z předchozích chyb. Jako strana jsme se otevřeli a snažíme se na regionální úrovni spolupracovat s programově blízkými subjekty a osobnostmi, které ve svém profesním životě něco dokázaly.

ČSSD je zkušená tradiční strana. Nestydím se za to. Máme jasný program, nerezignovali jsme na něj ani v těchto obtížných časech. Celé září jsme představovali čtyři základní témata, která propojují naše kandidátky napříč celou zemí – ochrana a zajištění pracovních míst, silný stát, ochrana pitné vody a bydlení. Všechna skvěle rezonovala v kontaktní kampani. Na levici jsme jediní, kdo vůbec s uceleným programem přišel. Zatímco ostatní rezignovali, ČSSD se ukázala jako programově ukotvená a iniciativní.

Mě osobně těší, že poslední průzkumy posunují sociální demokracii kupředu. Mám radost také z toho, že jsem se stal podle průzkumů v červenci nejdůvěryhodnějším českým politikem a v září nejpopulárnějším politikem. Ale jak jsem napsal výše, i k tomuto přistupuji s pokorou. Přál bych si, aby se tato skvělá čísla promítla do volební podpory sociální demokracie. Mám-li nadále pracovat v tom, v čem mi lidé věří, musím se opírat o silnou ČSSD.

Letos se ukázalo, že země potřebuje ČSSD. Tradiční stranu, která má obrovskou zkušenost a věří, že když se v minulosti něco osvědčilo, měli bychom to využívat. Také proto jsem usiloval o obnovení činnosti Ústředního krizové štábu. Už po pár dnech je vidět, že vše funguje mnohem lépe. Já osobně i celá sociální demokracie jsme dokázali, že krizi umíme zvládnout.

Dnes se hovoří o rozdělené společnosti. Podstatou sociální demokracie je, že této rozdělenosti brání. Snažíme se, přerozdělováním a progresí, snižovat sociální a ekonomické nerovnosti. Což je další důvod, proč by sociální demokracie měla být v naší společnosti silně zastoupena. Je to úkol i pro levicové voliče. Pokud je dnes ČSSD jedinou levicovou stranou, která je schopná dostat se do krajských zastupitelstev a do Senátu, pak je i příležitostí pro všechny levicově smýšlející voliče. Máme-li mít u nás silnou levici, neměli bychom nechat svůj hlas propadnout.

zdroj: Aktuálně.cz/blogy, 2. 10. 2020

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hamacek.php


Blogy