Jako sociální demokraté říkáme: A dost!

27. února 2023

Vláda se rozhodla, že zlikviduje další jistoty pro běžné občany. Po návrhu na zvýšení odchodu do důchodu na 68 let, který považujeme za naprosto nepřijatelný, přichází další postup za hranou. Proto se společně se zástupci Mladých sociálních demokratů vydáme 28.02. v 9:00 k Poslanecké sněmovně, kde věnujeme poslancům a poslankyním malý dárek. Následně se společně přesuneme na Klárov, kde od 10:00 proběhne happening.

vlajka-lidovy-dum-ld-1_1.jpg

Vláda vyhlásila stav legislativní nouze, aby jej zneužila k prosazení snížení valorizace důchodů. A to považujeme za protiústavní! Je jasné, že naší zemi chybí konstruktivní opozice, která by hájila zájmy lidí. A my jsme připraveni. Již dříve jsme avizovali, že v případě prosazení nižší valorizace důchodů podáme ústavní stížnost.

V programovém prohlášení vlády se členové pětikoalice zavázali, že budou navazovat na kvalitní práci sociální demokracie v oblasti důchodové reformy. Místo toho však v posledních týdnech vyplouvají na povrch zprávy, které říkají pravý opak.

Vláda argumentuje hospodářským ohrožením naší země. Zároveň však odmítá připravit odpovídající daňovou reformu, která by situaci konstruktivně napravila. A ostatně nic jiného se nedalo od pravicové vlády čekat. Rozbíjení sociálního státu a jistot pro občany, na úkor nízkého zdanění velkých firem, bank a podnikatelů, je jednoduše dlouhodobou ideologickou mantrou ODS.

Zhoršování finanční situace důchodců v době rapidního zdražování a inflace naopak považujeme za opravdové ohrožení našeho státu. A jsme připraveni se proti němu postavit.

Blogy