M. Štěch se setkal s bavorským premiérem Seehoferem, hlavním tématem byla vládní krize

3. května 2017

Předseda Senátu Milan Štěch přijal předsedu vlády Svobodného státu Bavorsko Horsta Seehofera. Oba mají velmi podobný pohled na migraci a také vyjádřili přesvědčení, že velmi dobrý rozvoj česko-bavorských vztahů na hospodářské úrovni a v oblasti přeshraniční spolupráce bude pokračovat. Největší část rozhovorů se však týkala aktuální politické situace v Česku.

stech-seehofer.jpg

Bavorský premiér Seehofer se zajímal o rozhodnutí premiéra Sobotky podat demisi vlády a také se ptal předsedy Senátu Štěcha, jaké jsou další možné scénáře vývoje situace v ČR. Předseda Senátu ho informoval o možnostech, které vyplývají z ústavy. „Není pravděpodobné, že by v červenci byly předčasné volby. V letních měsících by to nebylo moudré zejména s ohledem na volební účast. A také nevěřím, že by řešením byla úřednická vláda," uvedl Štěch a zároveň upozornil, že rozhodnutí záleží na dohodě šéfů největších politických stran a na prezidentovi republiky.

Štěch také poděkoval Seehoferovi za jeho osobní angažovanost v přeshraničních projektech a vyjádřil přesvědčení, že se brzy podaří dobudovat klíčovou infrastrukturu, např. dokončit modernizaci vlakové trati mezi Prahou a Mnichovem.

Blogy