Maláčová: Premiér žije v jiné zemi než my. Nákupem F-35 hospodářský růst nepodnítíme

19. října 2023

Mám pocit, že pan premiér Fiala je často v úplně v jiné zemi než my ostatní, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalá ministryní práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Kritizovala jeho tvrzení, že se ekonomická situace zlepší, až vstoupí v platnost konsolidační balíček. Hlavním úkolem vlády by podle ní měl být růst životní úrovně obyvatelstva a také ekonomiky. Žádný impuls ale prý nevidí, a nákup stíhaček F 35 to podle ní nezmění.

jana-malacova-2-19.jpg

Podle ekonoma Jana Švejnara je primárním problémem republiky to, že ekonomicky neroste. „V druhém pololetí minulého roku jsme byli v recesi, klesali jsme ekonomicky, letos stagnujeme, stále ještě se naše HDP nedostal na úroveň před covidem,“ podotkl Švejnar.

S tím, že důležitý je hospodářský růst, souhlasí i Maláčová. „Hlavní úkol vlády je růst životní úrovně obyvatelstva,“ řekla Maláčová. Podle ní ale růst nyní není reálný. „Nevidím žádnou vizi, žádný impuls, který by k tomu vedl. Nákupem stíhaček F 35 hospodářský růst nepodnítíme,“ zdůraznila bývalá ministryně. Dodala, že nevidí ani žádný konkrétní příklad, že by vláda skutečně šetřila. „Pokud myslím šetření upřímně a vážně, tak začínám u sebe. Nedávno jsem se podívala, jak šetří ministerstvo financí a pan ministr si k 1. lednu navýšil plat o 22 100 korun, má o šest náměstků více než jeho předchůdkyně a utrácí z celé vlády nejvíce za poradce,“ zdůraznila Maláčová.

NA ZÁZNAM CELÉHO POŘADU SE PODÍVEJTE ZDE.

zdroj: CNN Prima NEWS

Blogy