Ministr Jan Mládek vítá dohodu nad budoucností Kovosvitu

31. srpna 2016

Společnost Kovosvit MAS Sezimovo Ústí dnes informovala ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, že díky dohodě se skupinou Nordic Investors budou zaměstnancům vyplaceny červencové mzdy. Zároveň je domluven další úvěr na obnovení provozu firmy.

„Jsem rád, že majitel firmy se k problému postavil čelem a dosáhl dohody s investorem, u kterého je šance, že udrží Kovosvit v chodu,“ uvítal dohodu, která přináší další budoucnost nejen Kovosvitu, ale i více než sedmi stovkám jeho zaměstnanců, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Skupina Nordic Investors se soustředí zejména na takzvané „distressed assets“, se kterými mají klíčoví lidé skupiny dlouholeté zkušenosti. Jde o projekty, které mají například problémy s financováním. Strojírenství se tak vedle informačních technologií a nemovitostí stává další investiční oblastí Nordic Investors. Poskytnutí financování Kovosvitu je krokem číslo jedna k obnově plného provozu, ozdravení firmy a plánovanému převzetí skupinou Nordic Investors. Její zakladatel Tomáš Otruba uvedl, že “Kovosvit MAS má určitě skvělou budoucnost”.

Zaměstnancům Kovosvitu budou ještě dnes zaslány na jejich účty výplaty za červenec a nový investor má do konce týdne poskytnout provozní peníze na plné obnovení výroby. 

Blogy