Odboráře podpoříme! Důchody musí být důstojné

27. března 2023

Sociální demokracie se zapojí do setkání, na kterém 29. 3. 2023 od 12:00 před Úřadem vlády ČR chtějí odboráři dát jasně najevo svůj nesouhlas s posunem věku odchodu do důchodu na 68 let. Sociální demokracie tento krok vlády rovněž považuje za nesmyslný a asociální a proto je podpora odborové demonstrace pro ní jasnou volbou

vlajka-lidovy-dum-ld-1_2.jpg

Pravicová vláda se rozhodla demontovat sociální systém, který se desetiletí vyvíjel a vytvořil základní jistoty, že stát v krizové situaci každému člověku pomůže. S asociálními kroky vlády nelze souhlasit, natož v dnešní nejisté době. Jako sociální demokraté proto považujeme za nutné podpořit protest odborů k navrhovanému zvýšení věku odchodu do důchodů na 68 let.

Jedním z vystupujících řečníků na demonstraci bude i předseda sociální demokracie Michal Šmarda. „Naše strana ve spolupráci s odbory bude pokračovat v boji za sociální spravedlnost a ochranu práv všech lidí v naší společnosti. Věřím, že se nám podaří i díky této demonstraci přesvědčit vládu,“ řekl k tomu Michal Šmarda.

Po skončení akce před Strakovou akademií se zástupci strany společně s dalšími významnými osobnostmi přesunou do Lidového domu, kde bude od 14:30 hod. probíhat další program. Vystoupí zde bývalý předseda ČSSD a premiér ČR Vladimír Špidla a ředitel Masarykovy demokratické akademie Patrik Eichler. Vše zakončí debata zaměřená na to, jakou podobu by měly mít důstojné a spravedlivé důchody a jak toho dosáhnout.

Blogy