Poslanec Ladislav Velebný převzal sportovní ocenění

23. května 2017

U příležitosti šedesátiletého jubilea převzal poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný významné ocenění – Čestný odznak České unie sportu Praha. Stalo se tak na konci dubna 2017.

V minulých dnech se dožil životního jubilea – šedesáti let jeden ze zakladatelů Tělovýchovné jednoty Sokol v Dolní Moravici na Rýmařovsku, současný předseda Regionálního sdružení České unie sportu v Bruntále a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.

Láďa, jak mu všichni říkají, začal jako mladý fotbalista v Malé Morávce na Rýmařovsku. Další fotbalové dresy oblékal v Chomýži v Krnově a Dolní Moravici. V roce 1984 byl mezi zakládajícími členy tělovýchovy v Dolní Moravici a působil zde jako organizační pracovník. Byl i zakladatelem tradičního Silvestrovského běhu v Dolní Moravici, který běžel osobně 14krát.

Je poslancem Parlamentu ČR a již třetí volební období je členem Regionálního sdružení České unie sportu v Bruntále. Na valné hromadě v listopadu 2016 byl zvolen předsedou RS ČUS Bruntál. Manažer RS ČUS Bruntál Jan Urban předal při osobní návštěvě jubilantovi Čestný odznak ČUS Praha a dárek, jako poděkování za významný a výjimečný přínos v rozvoji sportu v České republice a jako ocenění jeho dlouholeté práce v oblasti tělesné výchovy a sportu v obci i okrese Bruntál.

Blogy