Předsednictvo ČSSD schválilo kandidáty do případné menšinové vlády

18. května 2018

Předsednictvo sociální demokracie v pátek schválilo na návrh předsedy strany Jana Hamáčka pět kandidátů, kteří zasednou v případné menšinové vládě s hnutím ANO.

Od našich členů přišla poptávka, aby věděli, kdo případně bude sociální demokracii ve vládě zastupovat," řekl po jednání předsednictva strany Jan Hamáček a zdůraznil, že sestavování vlády za účasti sociální demokracie by bylo zahájeno pouze na základě souhlasného stanoviska členů strany vyjádřeného ve vnitrostranickém referendu.

Ministerstvo vnitra by měl vést předseda strany Jan Hamáček, ministerstvo zahraničí poslanec Evropského parlamentu Miroslav Poche, ministerstvo práce a sociálních věcí bývalý rádní Kraje Vysočina Petr Krčál, ministerstvo zemědělství prezident Potravinářské komory Miroslav Toman a ministerstvo kultury současný olomoucký primátor a poslanec Antonín Staněk.

Pětice kandidátů sociální demokracie již nyní bude veřejnosti představovat programové priority, které plánuje strana v případné vládě prosadit. „Chci zdůraznit, že kandidáti, kteří byli dnes schváleni, se zapojí do komunikace s našimi voliči a členy a budou představovat to, s čím případně sociální demokracie na jednotlivé resorty půjde," oznámil Hamáček.

Záznam tiskové konference je možné přehrát zde.

Blogy