Připomínáme si 172 let od narození Tomáše Garrigue Masaryka

7. března 2022

TGM byl dlouholetý spojenec sociální demokracie. Díky naší podpoře byl zvolen ještě do vídeňského parlamentu. Důležité ale je, že mu šlo o to samé, co nám. Chtěl každodenní prací na sobě i veřejnou prací v politice dát člověkovi svobodu.

Je to cíl vznešený i docela praktický, historicky i aktuální. TGM pomáhal vzdělávat dělníky – aby věděli, že o sobě mohou rozhodovat sami, že nemusejí ve všem poslouchat továrníka nebo císaře. TGM se společně s námi, sociálními demokraty, účastnil mnohatisícových demonstrací za všeobecné volební právo. Osobní rozvoj a veřejná činnost u něj šly ruku v ruce.

Dnes je to podobné. Jak důležité je chránit lidi před ambicemi autoritářů vidíme bolestně každý den v novinách i televizi. V domácí politice se snažíme chránit lidi před příčinami strachu – z války, zhoršení životních podmínek, z těch, kdo by znovu chtěli společnost ovládat.

TGM je pevnou součástí sociálně demokratické tradice. I my v nové ČSSD chceme na jeho myšlenky navazovat – osobním rozvojem i veřejnou činností v politice.

Kdo se chcete připojit, můžete se do ČSSD přihlásit ZDE.

Blogy