Pro férovou Evropu! ČSSD zahájila kampaň do EP

23. dubna 2019

ČSSD zahájila v úterý ráno kampaň před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Do voleb jde s hlavním mottem „Pro férovou Evropu“ – typickým příkladem neférovosti dnešní Evropy je rozdílná kvalita potravin, pracích prášků nebo třeba mnohem dražší sazby mobilních operátorů, ale i propastné rozdíly ve mzdách, nebo snaha nadnárodních firem vyvádět peníze do daňových rájů.

V pátek 24. a v sobotu 25. května čeští voliči rozhodnou, jakou Evropu chtějí a jaká bude v příštích letech. ČSSD v minulosti dokázala, že umí prosadit zájmy naší země. „Díky Evropské unii dnes můžeme ovlivňovat dění v Evropě. Izolace naší zemi nikdy nepomohla a velmoci rozhodovaly často o nás bez nás. A ministři a europoslanci za ČSSD jsou v Evropě slyšet,“ řekl v úvodu předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.
ČSSD si pro kampaň symbolicky zvolila fotbalové kulisy. „Stejně jako ve fotbale, i v politice vás tribuny jednou zbožňují a jednou pískají. Politika je také týmový sport, ani nejlepší hráč není nic bez svého týmu,“ vysvětlil význam sportovního prostředí lídr kandidátky Pavel Poc. „Můžeme se konkrétně bavit o kvalitě potravin, nebo o dostupnosti léků, proti kterým bojujeme. To co ale chceme je funkční a férový společný trh, který slouží spotřebitelům,“ dodal.

Mix zkušeností a dravého mládí

ČSSD má kandidáty, kteří v Evropě budou hájit české národní zájmy a mají jasnou představu, jak má unie vypadat v budoucnosti. Především se ale dokážou prosadit. Lídrem kandidátky ČSSD je Pavel Poc, expert na životní prostředí – tedy oblast, která čím dál více ovlivňuje naše životy. V Evropském parlamentu byl dosud slyšet velmi hlasitě. „Máme jen pár let na záchranu planety, je potřeba to konečně začít brát vážně. A že to není sociální téma? To už dávno není pravda. Důsledky klimatické změny vždycky dřív a silněji postihnou ty slabší a chudší. To přece také není fér a musíme to změnit,“ řekl na slavnostním zahájení kampaně Poc.
Dvojka na kandidátce, Olga Sehnalová, dokázala, že i poslanec menšího státu může zahýbat celou unií a prosadit téma dvojí kvality potraviny. Před dvěma lety byla za svůj boj proti dvojí kvalitě zařazena mezi 28 osobností nejvíce ovlivňujících dění v EU. Další kandidáti, Radek Hlaváček nebo Daniela Vašátková, zastupují vzdělanou mladou generaci s energií prosazovat myšlenky ČSSD.
 

ČSSD chce změnu v Evropském parlamentu a ví, jak na to
Hlas ČSSD je v Evropě slyšet – to nedokazují jen ministři, ale především naši europoslanci, kteří jsou u všech důležitých věcí a rozhodují. Sociální demokraté mají navíc obrovskou výhodu v tom, že mají partnery ve všech státech Evropy.
ČSSD má spojence mezi mnoha levicovými stranami napříč Evropou, řada z nich je ve vládě. Patří proto do druhé největší skupiny poslanců v Evropském parlamentu. Díky tomu dokáže prosazovat změny nejen na půdě EP, ale i v Evropské radě. Na rozdíl od jiných českých stran a hnutí má partnery na všech důležitých úrovních rozhodovaní EU.
Hlas pro ČSSD není jen hlas pro české europoslance, naše zájmy bude prosazovat obrovská frakce sociálních demokratů z celé Evropy.
ČSSD kromě kandidátů do Evropského parlamentu představila i Programový argumentář a Desatero poslance ČSSD v Evropském parlamentu, které je zároveň závaznou smlouvou mezi ČSSD a voličem.

 

Zdroj: tiskové oddělení ČSSD

Blogy