PODCAST: ČSSD zaplatila poměrně velké dluhy a museli jsme stranu naučit chovat se v chudých poměrech

6. ledna 2023

Rádio Zet 6. ledna 2023: 'Sociální demokracie je dnes úplně jinou stranou než byla před rokem. Když vypadnete ze sněmovny, tak se musíte hodně uskromnit. V minulosti jsme hodně utráceli a chovali se až rozmařile,' říká před víkendovým sjezdem ČSSD její předseda Michal Šmarda. Strana podle něj musela zaplatit velké dluhy a naučit se chovat v chudých poměrech.

michal-smarda-8_3.jpg

Sociální demokraty čeká o víkendu už 44. stranický sjezd. Tato nejstarší a v minulosti také nejsilnější vládní stran je už přes rok v mimoparlamentní opozici. Sjezd tak bude řešit například tříletý plán na návrat sociální demokracie do Sněmovny či návrh nových stanov. Bývalá vládní strana bude také vybírat náhradníka za bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který loni z osobních důvodů rezignoval na funkci místopředsedy sociální demokracie.

O současné kondici sociální demokracie mluvil s předsedou ČSSD Michalem Šmardou v dopoledním vysílání Rádia Zet Ondřej Kopa.

Poslechněte si celý rozhovor v odkazu ZDE: https://www.radiozet.cz/podcast/michal-smarda-cssd-zaplatila-pomerne-velke-dluhy-a-museli-jsme-stranu-naucit-chovat-se-v-chudych-pomerech. 

zdroj: Rádio Zet 6. ledna 2023 odkaz zde

Blogy