TZ MSD: Přebíráme iniciativu - Mladí sociální demokraté pořádají o víkendu sjezd na Kladně

15. února 2023

Mladí sociální demokraté pořádají ve dnech 17.–19. 2. 2023 svůj XVIII. sjezd v Dělnickém domě na Kladně. Sjezd se nese v duchu hesla: „Přebíráme iniciativu!“ Na sjezdu si delegáti zvolí nové vedení a projednají aktivity na příští dva roky a další směřování spolku.

msd_1.jpg

V sobotu po volbě předsednictva a ústřední kontrolní komise bude na programu projednání změn stanov spolku, které upraví některé technické a organizační záležitosti spolku s ohledem na krajskou a okresní strukturu nebo zpřesní agendu a pravomoci jednotlivých volených orgánů.

Jedním z důležitých bodů sjezdu bude i nedělní programová diskuse, v níž se mj. vyhraníme k experimentům ministra Jurečky, který usiluje o zavádění asociálních reforem, ale budeme řešit i absenci smysluplné daňové politiky ze strany Ministerstva financí ovládaném ODS.

Chceme poukázat na asociální kroky pravicové vlády Petra Fialy, která svými návrhy uvrhá obyvatele do chudoby a absolutní nejistoty a omezuje práva občanů. Představíme vlastní řešení, která budou brát ohled na mladé lidi a jejich budoucnost a budou přínosem pro všechny lidi žijící v České republice.

Na jednání nebudou chybět hosté, jako je Michal Šmarda, předseda ČSSD, nebo bývalý premiér a eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti Vladimír Špidla. Pozvání též přijali zahraniční hosté ze sociálnědemokratického hnutí z Rakouska a Polska.

Vstup na sjezd je umožněn pouze delegátům sjezdu nebo novinářům s platnou akreditací (novinářům bude umožněn vstup v sobotu od 15 hod. a v neděli od 12 hod., do té doby probíhá uzavřené jednání).

obrázek

Více informací a novinářské akreditace: msd@mladi.cz 

Blogy