Zpravodaj sociální demokracie 22. července 2022

23. července 2022

zpravodaj-newsletter.png

Úvodník 1. statutárního místopředsedy sociální demokracie

Milí přátelé,

je mi jasné, že pokud v současné době někde neodpočíváte, tak se zcela jistě už věnujete přípravám na důležité zářijové komunální a senátní volby. Přesto vás chci informovat také o novinkách, které se naší strany a jejího fungování bytostně dotýkají.

Důležitá je pozitivní zpráva na úvod: ČSSD přežije! V minulých dnech jsme podepsali kupní smlouvu se společností Pensum, takže příběh zdrcujícího dluhu a prodeje Lannova paláce spěje zdárně ke konci. Předsednictvo ČSSD již v březnu schválilo, že nemovitost bude prodána nejvyšší nabídce nejméně však za 200 mil. Kč, což odpovídalo nabídce současného nájemce. Toto své rozhodnutí Předsednictvo následně potvrdilo na svých dvou zasedáních v dubnu a v červnu. Informace k prodeji si vyžádalo hned několik potenciálních zájemců, kteří zvažovali, že podají vyšší nabídku. Nakonec ale svůj zájem potvrdil jen současný nájemce. Ten v průběhu jednání svoji nabídku o milión korun vylepšil, a tak konečná cena dosáhla 201 miliónů korun.

Všechny prostředky budou určeny na oddlužení. Dluh ještě nebude vykrytý zcela, částka v řádech jednotek miliónů zůstane u FIO banky ke splacení, nicméně se zbavíme hrazení brutálních měsíčních úroků, které nás likvidovaly. Navíc s výjimkou Lidového domu také padne zástava na všech ostatních nemovitostech, jimiž ČSSD ručila. Tato skutečnost straně umožní konečně se nadechnout, standardním způsobem hospodařit a normálně politicky pracovat. 

Ponížení plateb úroků nám umožnilo v rámci našeho rozpočtu alespoň částečně podpořit komunální kampaně ve velkých městech. Nejde o dramatické částky, ovšem je třeba zdůraznit, že v letech 2018 ani 2014 z ústředí neodešla na podporu komunálních kampaní ani koruna! Snažili jsme se spravedlivě rozdělit i finanční prostředky pro naše kandidáty do Senátu. Bereme totiž i tyto volby vážně a jsem rád, že máme mezi sebou osobnosti, které budou ze všech sil bojovat o úspěch.

Horší je to s kauzou Altner. Ta nás bohužel bude velmi pravděpodobně tížit několik dalších let. Soudní projednávání našeho sporu bylo totiž přerušeno do doby rozhodnutí sporu mezi panem Altnerem (respektive jeho dědici) a jeho společníky.

Na upevnění finanční stability budeme samozřejmě pracovat dál. Teď nás čeká řešení dluhu ve výši téměř 150 mil Kč, který máme vůči naší akciové společnosti Cíl. Tento dluh, na rozdíl od toho předchozího, neohrožuje naši existenci. To ale neznamená, že před ním můžeme i nadále zavírat oči, proto předložíme návrh řešení Předsednictvu co nejdříve. Sociální demokracie se tak zbaví všech svých aktuálních dluhů. Naším cílem je, aby sociální demokracie před veřejnost předstoupila v novém hávu. Hrdá, sebevědomá, oddlužená, odpovědně hospodařící a neslibující nemožné. Jen tak si můžeme dovolit žádat o důvěru.

Přeji všem krásné prožití zbytku prázdnin a hlavně načerpejme síly na září, kdy nás čeká velké finále souboje o úspěchy ve městech i obcích. Všem držím pěsti!

Igor Bruzl
1. statutární místopředseda ČSSD

obrázek

Volby do zastupitelstev obcí a Senátu 2022

Kandidátní listiny a kandidáti

V úterý 19. července vypršel termín pro podání kandidátních listin v komunálních a přihlášek k registraci v letošních senátních volbách.

Povedlo se nám podat 492 kandidátních listin. 

Děkujeme všem, kteří do poslední chvíle na kandidátkách a přihláškách pracovali. Mnozí z nás si sáhli na dno svých sil. 

Ale nesmíme zapomínat na to, že horká část kampaně nás teprve čeká. Teď musíme zabrat. Ať už z pozice kandidáta, nebo jeho podporovatele, člena ČSSD, nebo sympatizanta, je třeba ukázat, že sociální demokracie je tady, má co říct a chce být lidem prospěšná. Naše myšlenky, to nejsou jen plané řeči a klišé, ale to jsou návrhy vytvořené odborníky a zkušenosti získané léty naší práce. Máme co říct, máme jak pomoci, jen musíme mít tu možnost. Pojďme ji spolu získat.

Volební komise

Dny konání voleb jsou dané – 23. a 24. září 2022 (pro volby do Senátu to je případné I. kolo; II. kolo by se konalo ve dnech 30. září a 1. října)

Chcete se stát členem volební komise? 

Stát se členem volební komise můžete dvěma způsoby. První část volebních komisařů mohou navrhnout jednotlivé politické strany, zbytek pak doplňuje starosta obce z kandidátů, kteří se dobrovolně přihlásili. Strana může delegovat jednoho člena a jednoho náhradníka do každé okrskové volební komise. 

Pokud máte zájem být navržená/ý naší stranou, prosím, kontaktujte krajského tajemníka vašeho kraje. Ve spolupráci s ním zjistíte, jestli je ještě účast možná a domluvíte vše potřebné. Nejpozději tak musí krajský tajemník učinit 30 dnů přede dnem konání voleb, tzn. do 24. srpna 2022.

Ale jestli vás můžeme požádat, vzhledem k vyčerpávající práci, kterou teď krajští tajemníci odvedli při tvorbě a podávání kandidátních listin, dejte jim chvíli na odpočinek. Kontaktujte je až začátkem měsíce srpna, času na přihlášení bude stále dost. 

Krajští tajemníci

Jak už víte, počet krajských tajemníků jsme v rámci úspor museli zredukovat. Vznikly nadregionální dvoučlenné týmy. Níže přikládáme přehled rozdělení krajů a kontakty na jednotlivé krajské tajemníky:

Praha a Středočeský kraj:

Peterová Lenka – lpeterova@socdem.cz, tel.: 702135587
Čapková Monika – mcapkova@socdem.cz, tel.: 724203941 

Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj: 

Zrostlík David – dzrostlik@socdem.cz, tel.: 606619987
Troníček Petr – ptronicek@socdem.cz, tel.: 774995193

Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj a Kraj Vysočina:

Andělová Hana – handelova@socdem.cz, tel.: 606615021
Skalická Michaela – mskalicka@socdem.cz, tel.: 602536008

Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj:

Ferina Hana – hferina@socdem.cz, tel.: 724222397
Šenkeřík Tomáš – tsenkerik@socdem.cz, tel.: 725810887
Krejčířová Petra – pkrejcirova@socdem.cz, tel.: 605121235

Návrhy sociální demokracie – Záchranný kruh proti chudobě

Naše návrhy efektivních řešení pomoci v dnešní těžké době, náš Záchranný kruh proti chudobě naleznete na webových stránkách ČSSD: www.cssd.cz/zachranny-kruh 

K čemu naše návrhy jsou? K řešení neakceptovatelné situace v naší zemi. Návrhy, se kterými přichází vláda, ničemu a nikomu nepomáhají. Ne každý může mít finanční rezervu a myšlenka vlády, že vše se vyřeší pouze tím, že lidé omezí topení, je zcestná. 

Náš dokument obsahuje i návrhy zdrojů, kterými lze vykrýt náklady za opatření, které navrhujeme. Tyto postupy jsou vyzkoušené v západních zemích a u některých je přímo neuvěřitelné, že u nás už nejsou dávno zavedené. Vláda tak pomáhá těm, kteří pomoc nepotřebují a vědomě zapomíná na potřebné. 

ČSSD v médiích a na webových stránkách

Unikly vám nějaké tiskové zprávy, rozhovory či debaty? Přinášíme výběr z výstupů předchozích dnů. Sledujte naše příspěvky a sdílejte je mezi své přátele. Děkujeme!

Michal Šmarda v rozhovoru na CNN Prima NEWS – odkaz ZDE

Vladimír Špidla v deníku Právo – odkaz ZDE

Vladimír Špidla v pořadu Ptám se já pro Seznam Zprávy – odkaz ZDE

Tisková konference ČSSD v Novinkách.cz – odkaz ZDE

Tisková konference ČSSD na iportalu24.cz – odkaz ZDE

Zadavatel a zpracovatel: ČSSD

Pátek 22. července 2022

obrázek

 

 


Blogy