A. Staněk: Člověk s tabletem a člověk s babičkou

10. listopadu 2020

Lukáš Kovanda v neděli 8.listopadu odmítl návrh předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly na jeden den volna navíc (16.listopadu). Argumentace pro den volna v podání Josefa Středuly zněla: „Za relativně nízké náklady se tak přeruší komunitní přenos viru.“ Řekl to s vědomím toho, že každý den umírá na koronavirus 150 lidí.

Proti tomu se ohradil analytik Trinity Bank Lukáš Kovanda (odkaz na článek na Novinky.cz – komentář pana Kovandy – ZDE). Podle finančníka Kovandy nás každý den volna stojí 12 miliard a že prý se nezdá, že by situace v nemocnicích byla natolik kritická, aby měla taková dodatečná ztráta své opodstatnění.

Nevím, v jakém světě žije pan Kovanda a zda je na světě sám, jen se svým tabletem, šekovou knížkou a monitorem s indexy světových burz.

Většina lidí ale žije ve vícegenerační rodině, kde jsou staří ustrašení lidé, v příbuzenstvu se nachází minimálně jeden člověk s nadváhou nebo i s cukrovkou a své příbuzné mají (většinou) lidé rádi. A chtějí je mít živé, ne mrtvé.

Takže si neříkají – kdyby takhle babička umřela, stejně už je osmdesátnice a nic cenného pro společnost nepřináší, a strejda s cukrovkou taky, ten akorát bere ze zdravotního systému, no bóže – tak se nic nestane. Protože tuhle ušetříme 12 miliard a ty se mohou na něco hodit.

Třeba je můžeme dát na nějaký hedge fond, který je sice rizikový, ale pánové, na něm by se mohlo vydělat! Anebo s nimi zalátat nějakou díru, nějakou špatnou finanční akvizici nebo tak něco…

Inu, jsou lidé s tabletem a lidé s babičkou. Já mám radši lidi s babičkou. Co vy?

zdroj: antoninstanek.cz a aktualne.cz, 9. 11. 2020
odkaz: ZDE a ZDE

Blogy