J. Birke: Bezpečné útočiště jsme našli v divadle

20. května 2021

NÁCHOD (Královéhradecký kraj) Pandemie před nás postavila mnoho překážek a nových situací, se kterými jsme se museli vypořádat. Omezení setkávání i zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření se tak promítla nejen do našich osobních, ale také pracovních životů. Přitom však bylo klíčové, aby zůstala funkční základní infrastruktura a byl zajištěn chod důležitých organizací a služeb.

Týká se to i fungování města. Zatímco úřední hodiny pro veřejnost a možnost vyřizování některých záležitostí byly po určitou dobu omezeny, zajistit chod města, řešit investice, opravy chodníků a silnic, financování služeb, pomoc lidem v nouzi a mnoho dalšího bylo nutné bez přestávky, po celou dobu.

I proto bylo nezbytné zajistit pravidelná jednání zastupitelstva. Ta po celý uplynulý rok probíhala ve stejné četnosti jako za běžné situace, tedy zhruba pětkrát až šestkrát. Jednání jsme však přesunuli do jiných prostor, které nám umožňují dodržovat všechna přísná protiepidemická opatření včetně rozestupů. Takovou možnost nám poskytl velký sál Městského divadla dr. Josefa Čížka.

Na všechna jednání měli zastupitelé možnost distančního připojení, kterého však z 27 osob využila párkrát jen jedna z kolegyň. Ostatní se účastnili osobně. Občané mohli schůzi sledovat prostřednictvím online přenosu, který jsme ovšem zavedli již dávno před covidovou dobou.

Jsem rád, že většina jednání proběhla v plánovaných termínech a bez větších potíží. Ale i náš úřad dostihl covid (konkrétně moji osobu) a karanténa řady zastupitelů, kvůli které jsme jednání z února letošního roku museli o měsíc posunout.

Doufám, že se již brzy nejen jednání zastupitelstev, ale celé naše životy začnou vracet do běžných kolejí, budeme se opět moci setkávat tak, jak jsme byli zvyklí. Věřím tomu, že díky očkování, které bude již brzy dostupné pro všechny dospělé, se tak stane.

zdroj: Lidové noviny, 20. 5. 2021

Blogy