J. Birke: Kempování je skvělá volba. Karavan také

28. července 2022

Naše město se nachází uprostřed jedné z turisticky nejzajímavějších oblastí České republiky. Máme tu krásnou přírodu, zámky, kláštery, zříceniny hradů, pevnosti a skalní města, která rozhodně stojí za vidění.

birke-profil_1.jpg

Rozhodnete-li se tyto krásy objevovat, můžete využít i ubytování se v některém z mnoha kempů v okolí Náchoda, odkud máte nejlepší výchozí pozici do spousty dalších lokací, třeba přímo v lázeňské oblasti Náchod-Běloves nebo u vodní nádrže Rozkoš. Myslím, že výběr je široký a vybere si každý, ať už preferujete stanování, či ubytování v chatkách.

Obecně kempování k našemu národu patří a je velmi oblíbené. V posledních letech obzvlášť, i když k tomu přispěl fakt, že jsme v covidových dvou letech nemohli moc cestovat.

Letošní léto je naštěstí bez restrikcí a spousta z vás vyrazilo užívat si volno k moři. Nicméně si myslím, že kempování je skvělá volba na dodatečnou pohodovou dovolenou. Je to jiný druh rekreace a ještě finančně dostupná. Jako alternativa těchto dvou možností je také obytný karavan, který nabyl svou slávu právě v covidové době. Je však třeba počítat s tím, že cenově se půjčení pohybuje podobně, jako kdybyste jeli do lepšího hotelu.

autor: Jan Birke, starosta města Náchod
zveřejněno: Lidové noviny, čtvrtek 28. července

Blogy