J. Molnár: Jít k volbám. A sázet na jistotu

1. října 2020

Každou chvíli se blíží nějaké volby. Aktuálně do krajských zastupitelstev a do třetiny horní komory našeho parlamentu, tedy do senátu. Nejdůležitější podle mého názoru je jít a vyjádřit svůj názor. Nízká volební účast je ke škodě všech. Vyjádřit svůj názor, svůj postoj ve volbách je snadné, rychlé a korona-vir na tom nic nemění. Zkrátka: jděte k volbám, je to bezpečnější než jít nakupovat.

Druhá otázka je výběr, pro koho budu hlasovat. Nabídka je široká. Dost na to, aby si každý vybral svého kandidáta do senátu nebo svoji stranu, kterou podpoří do krajského zastupitelstva. A kdo neví na první dobrou, může využít třeba volební kalkulačku, která celkem solidně funguje. U nás, kteří jsme svým způsobem homo politicus je volba snadná. Ctíme dres a držíme týmovou strategii. Chápu ale, že většina voličů není aktivní v politických stranách a rozhoduje se na základě nejrůznějších vlivů a okolností. Mnoho lidí, podle výzkumů, neví s jistotou 14 dní před volbami, koho bude volit.

Sociální demokracie je tím typem volby, u které víte, co můžete následně čekat. Sociální demokracie je tradiční strana a není důvod se za to stydět. To Andrej Babiš vyhlásil válku tradičním stranám a tvářil se jako nepolitik. Jenže na politice a na tradičních politických stranách není nic špatného! Mají svoji historii, jsou reprezentovány stovkami aktivních politiků, mají regionální strukturu a lidé z tradičních stran umí dobře politické řemeslo a berou svoji práci vážně. Jasně, výjimky existují, zločinci a spiklenci, kteří hrají pro sebe se najdou. Ale silná strana se 140letou tradicí si s takovými umí poradit.
Politici a političky ČSSD vědí, co je potřeba, jak se mají chovat, co mají dělat. Umí řídit zemi i regiony nejen v době klidu a míru, ale též v krizi. Podívejte na šéfa Ústředního krizového štábu ČR Jana Hamáčka. Nebo na program Antivirus z dílny ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové. Profesionální přístup, chladná hlava, pomoc a ochrana pro všechny, kteří to potřebují. Jako ČSSD zkrátka máme výsledky.

Krajské volby bývají často referendem o vládě. Sociální demokracie se nemá zač stydět. Stojí na správné straně. A děláme maximum. Chyby jsou, občas se nepovede komunikace, někde něco ujede. Ale vzhledem k dynamice doby a náročnosti situace si myslím, že ČSSD předvádí solidní výkon, mluví jasně, jedná očekávatelně. Sociální demokraté a demokratky nepodléhají panice, nechovají se populisticky, nejednají chaoticky, komunikují napřímo. To nabízíme ve vládě, v krajích i v senátu.

Přijďte k volbám. V krizi Vás ochráníme. Blogy