J. Molnár: Středula na Hrad!

10. srpna 2021

Jsem možná první, kdo to řekne otevřeně: Josef Středula prezidentem. Jasně, není v ČSSD, takže by se mohlo zdát, že nemůže získat podporu strany, jelikož ta si vybere za kandidáta někoho ze svého středu. To je možné. Ale skutečně máme lepšího kandidáta, než je šéf odborů?

Josef Středula je na straně slabých a pracujících. To má s ČSSD společné. Je to člověk charismatický, chytrý. Mluví jasně, srozumitelně. Bojuje za pracující třídu. Má věk, zkušenosti, vlastnosti a potenciál být prezidentem a získat místo na Hradě.

Babiš Josefa Středulu nemá rád. Jasně, ještě, aby měl. Další důvod k jeho podpoře. Navíc ČSSD má nyní vnitropoliticky dost věcí k řešení, hledání kandidáta na prezidenta se zdá jako úkol druhořadý. A proto se Josef Středula naprosto nabízí. Má potenciál oslovit masy.

Sociální demokraté by měli podpořit takového kandidáta, který může uspět, ne za každou cenu hledat svého Zemana. Tak, jako chce ODS zřejmě vyslat do boje Mirku Němcovou, aby ji dopřála potupný výsledek, jako v případně Přemysla Sobotky. Nebo, že by po vzoru KSČM podpořila ČSSD třeba Janu Bobošíkovou, která ještě v době nepřímé volby obelhala komunisty a udělala si z nich potřebné blbečky? Ne, to není vzor pro nás.

Podpořme kandidáta, který ví, co trápí pracující, kde je stát nespravedlivý, kde se stát chová macešsky. Podpořme kandidáta, kterého zmiňuje jako vhodného i současný prezident. Podpořme Josefa Středulu a dejme naději modelu, že na nejvyšším ústavním postu bude i nadále člověk, který myslí v první řadě na pracující lidi s minimální zaručenou mzdou. A na samoživitelky a samoživitele. A na všechny znevýhodněné. Josef Středula takový je. Tečka.

Sociální demokracie je v krizi. Hledá cestu. V podpoře Středuly může být recept. Zvládá sebeprezentaci, je to člověk hledající kompromis, vyjednavač, bojovník. Nezalekne se Babiše, umí jednat na nejvyšší úrovni, sedne si ke stolu s politiky napříč spektrem. Má potenciál být nadstranickým, leč spravedlivým, aktivním, rozhodným prezidentem.
Josefa Středulu neznám osobně, sleduji jeho sociální sítě. A mám pocit, že se nebojí mluvit s lidmi, argumentovat, prosazovat svoje názory, postoje. Je konzistentní ve svých postojích. Má myšlenky urovnané, je rozumný, inteligentní. To je pro prezidenta důležité.

Myslím, že ČSSD by mohla Josefa podpořit. Dát mu podporu už teď. Aby bylo jasno. On si poradí i bez nás a najde dost hlasů proto, aby mohl kandidovat. Ale podpora ČSSD může být důležitá a může pomoci jemu i nám.
Odbory jsou historickým a ověřeným partnerem sociálních demokratů. Vidíme věci stejně, jsme na jedné lodi. Josef Středula si rozumí s naší Janou Maláčovou. To je moc dobrá zpráva. Umí jít na kompromis, hledá řešení, není extremista. Hájí hodnoty sociální spravedlnosti, spravedlivé odměny za práci. Tomu rozumíme. Máme to stejně. Je to člověk charismatický, má tah na branku.

Podpořme jej! Josef Středula nechť je příštím prezidentem ČR!

Blogy