J. Prokeš: Seniory a seniorky strana nezbytně potřebuje

30. listopadu 2021

Vážené přítelkyně, vážení přátelé, milí seniorní členové ČSSD, dovoluji si vás oslovit v době, která je pro naši stranu opravdu nelehká. Musíme se pokusit zvrátit nepříznivé trendy, které oslabují pozici sociální demokracie v České republice. K tomu je nezbytné překonat pesimismus a skepsi, kterou mnozí z nás, starších a dlouholetých členů strany, pociťujeme.

Rovněž dopady zatím nekončící pandemie nás přirozeně nutí věnovat se především našim zdravotním stavům či rodinným záležitostem.

Přesto mi dovolte, abych vyslovil názor, že nás – seniory a seniorky – strana nezbytně potřebuje. Nejenom kvůli našemu celkovému počtu (45% členů strany), ale i kvůli našim zkušenostem a schopnostem působit nejenom na seniorské voliče.

Vím, že mnozí z vás toho o Sociálně demokratických seniorech (dříve Klubu seniorů ČSSD) příliš neví, mnozí možná ani nemáte tušení o naší existenci. Příčiny nechci rozebírat. Místo toho si vám dovoluji poslat několik základních informací.

Nebudu skrývat, že pociťujeme jako nutnost obnovit a rozšířit naše řady a to i proto, že nás každoročně navždy opouští naši nejlepší členové a jiní pro svůj vysoký věk již ani aktivní být nemohou.

VÍCE INFORMACÍ O SDS A KONTAKTY NALEZNETE ZDE

 

S pozdravem a přáním se spolu setkávat

Mgr. Jan Prokeš
předseda SDS (KS ČSSD)

e-mail: jan.prokess@seznam.cz

Blogy