4. ledna 2011
Ministr financí Miroslav Kalousek předvádí neuvěřitelné věci. Když jeho ministerstvo prohrálo arbitráž s ČSOB, namísto toho, aby hledal chyby ve svém vlastním úřadě, podal trestní oznámení na Zemanovu vládu. Ve světle toho, co proběhlo v posledních třech letech během světové hospodářské krize, kdy vlády USA a Velké Británie znárodňovaly banky prakticky během víkendu takovým způsobem, jenž byl velmi podobný operaci, která proběhla v roce 2000 v České republice s IPB, a který byl pro daňového poplatníka mnohem nákladnější.
Napadením Zemanovy vlády, která uchránila naši zemi před hospodářským, politickým a morálním rozvratem, se snaží pan Kalousek odvést pozornost od velmi špatného výkonu Kalousko-Nečasovské vlády v posledním půlroce.
První věcí, kterou měl pan ministr Kalousek udělat, mělo být, aby konečně zbavil ministerstvo financí Radka Šnábla, poradce ministra pro arbitráže, který byl pravomocně odsouzen za daňové podvody. Mít takového člověka jako poradce je výsměch veřejnosti. Tento takzvaný poradce navíc de facto řídí odbor pro arbitráže.
Problém IPB zdědila Zemanova vláda po pravicových vládách Václava Klause. Je třeba připomenout, že za vlády Václava Klause ztratila vláda kontrolu nad IPB divokou privatizací za dosud ne zcela objasněných okolností. Klausova vláda si nechala ukrást majoritu v IPB a nikoho za to ani nepotrestala. Dále pak Tošovského vláda v roce 1998 místo toho, aby vyhlásila nucenou správu (byla by o mnoho levnější, než ta o 2 roky později) prodala minoritní podíl velmi levně a přesunula problém na vládu Miloše Zemana, které již nezbylo nic jiného, než se k problému postavit čelem.
To tato vláda také udělala i s vědomím rizik, které z toho plynuly. Nehoráznost ministra Kalouska je v tom, že chce pronásledovat hasiče za větší spotřebu vody během požáru lesa. Kryje přitom ale samotné žháře, tedy politické elity Klausovy vlády devadesátých let, ke kterým též patřil.