Přemluv spratka!

26. dubna 2010

Asi už nemá smysl se hlouběji zabývat oním vypečeným klipem J. Mádla a M. Issové, každý člověk, slušný i neslušný, si již názor vytvořil. Tedy jen dva postřehy a jedno doporučení.

Ti dva předvádějící se hlupáčkové tvrdí, že mladí lidé se o politiku nezajímají, a proto se jim jaksi musí otevřít oči. Oni sami jsou však příkladem neuvěřitelné ignorace situace, ve které se reálně nacházejí. Oni asi netuší, že Česká republika je členem NATO a EU, a nemají ani ponětí o tom, co tato skutečnost znamená, nevědí, že již z tohoto důvodů je jejich obava z komunistů, kteří „přinutili nejlepší lidi této země k emigraci“ jen mlácením prázdné slámy a projevem toho, že něco někde slyšeli, ale netuší v jaké zemi žijí, jaká realita je obklopuje. Netuší nic o sociálních poměrech ve státě, o životě obyčejných lidí. A chtějí radit…Blábolí něco o dluzích „levice“, které oni prý budou muset platit, ale vůbec nemají ani ponětí o dluhové situaci všech evropských států, ať v nich vládl kdokoliv.

Dozvídáme se, že vzorem pro tento „počin“ byl klip, kterým se jeho autorka snažila získat v Kalifornii voliče pro Baraka Obamu. Kouzlem nechtěného domácí epigoni tohoto nápadu vystupují přesně proti těm, kterým jsou snahy prezidenta USA sympatické, proti těm, kteří se, např. pokud jde o regulaci bankovního trhu, s názory Obamy shodují.

Valnou část svého života jsem byl konfrontován se stupiditou nemyslících zfanatizovaných svazáků. Stále jsem se ptal, kde se berou. Odpověď jsem nikdy nenalezl… A vida: máme je tu teď znova, byť s opačným znaménkem. A ono doporučení: přemluvte spratka, který by se snad mohl dát onou stupiditou ovlivnit. Snad to, pro budoucnost tohoto národa, proboha, nemůže být tak těžké…

Blogy