Ústřední školská komise ČSSD důrazně odmítá snahy o rozbití sociální demokracie!

29. října 2013

Předsednictvo Ústřední školské komise důrazně odmítá snahy o rozbití jednoty ČSSD ze strany některých členů předsednictva vedených Michalem Haškem, Zdeňkem Škromachem, Jeronýmem Tejcem a Romanem Onderkou.

Záludný pokus odstranit legitimně zvoleného předsedu bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb a bez možnosti vést o povolební situaci vnitrostranickou debatu zásadně poškodil obraz strany na veřejnosti, oslabil naši pozici při vyjednávání vládní koalice a navodil dojem, že je ČSSD řízena Milošem Zemanem. Mocenské ambice zvítězily nad odpovědností k vlastním voličům a respektem ke všem lidem, kteří se podílejí na formulování sociálnědemokratického programu. Jednostranným zásahem, který zcela opomíjí členskou základnu ČSSD, byly znevěrohodněny celé roky usilovné a dobrovolné práce odborných komisí ČSSD, včetně školské. Vyzýváme zmíněné členy vedení, aby okamžitě přestali ve snahách rozštěpit ČSSD a ukončili ataky na předsedu Bohuslava Sobotku. Vyzýváme členy a členky ÚVV, aby 10. listopadu 2013 jednoznačně podpořili své původní usnesení, ve kterém předsedu Sobotku nominovali jako kandidáta na předsedu vlády, a tím potvrdili jeho mandát vyjednávat o podobě budoucí vlády.

******

Drtivá většina členů ústřední školské komise se plně ztotožnila s rozhodnutím předsednictva komise a vyjádřila plnou podporu současnému předsedovi ČSSD B.Sobotkovi.

 

  • Petr Pavlík, předseda komise                                                                                                    
  • Marcel Chládek, stínový ministr školství

Blogy