S generálním konzulem Ruska jsem uctil památku osvoboditelů

4. května 2016

Včera jsem byl na Ústředním hřbitově v Brně, protože jsem tam chtěl být a vzdát čest a poklonit se sovětským osvoboditelům Brna a jižní Moravy z jara 1945. Bojoval jsem už v minulosti proti přepisování historie, když jsem jako poslanec interpeloval Topolánkovy ministry ve věci poškození pomníku rudoarmějců v Brně-Králově Poli tehdejším funkcionářem ODS, který chtěl přepisovat dějiny flexkou.

Stejně tak jsem se ozval při vítání sudetských Němců v Brně primátorem Vokřálem z ANO a jeho náměstkem Hollanem ze Žít Brno, který se navíc na moji vyzvu musel omluvit za nehorázný výrok, podle kterého jsme si jako Češi měli zlikvidovat (zplynovat) naše židovské spoluobčany.

Vážím si památky všech, kteří nám přinesli svobodu na konci 2.světové války, ať už bojovali ve válce jako vojáci sovětské, československé, rumunské, americké, britské či jiné armády, jako partyzáni či odbojáři, a zvláště těch, kteří položili za naši svobodu a vlast svůj život. Nikdy nedopustím přepisování historie a relativizaci hrdinů, kteří padli ve válce za vítězství nad nacistickým Německem.

Odmítám hloupé spojování jejich odkazu a památky se srpnem 1968, v té době již odpočívali v moravské zemi a na dalších místech České republiky dlouhých 23 let a nezaslouží si takovou rétoriku.

Čest památce všech hrdinů osvoboditelů Československa!

Blogy