Donekonečna aneb Někdy není opravdu dobré býti dobrým prorokem

12. listopadu 2014

Včera jsem pod titulkem „Ležaté osmičky“ upozorňoval na to, že neustálé střídání ministrů dopravy a vysokých manažerů státních firem vede k destabilizaci celého systému a neprospívá nikomu a ničemu. V jihočeském případě je důsledkem toho nedokončená dálnice D3, IV. železniční koridor či chybějící Zákon o Šumavě.

Neuplynul ještě ani den a mohl bych svůj včerejší článek přejmenovat na „Ležaté devítky“, kdyby takové číslo existovalo. Před pár hodinami totiž opustil svou židli již devátý ministr dopravy, který se od mého zvolení hejtmanem v roce 2008 na tomto postu už vystřídal. Ve své funkci nevydržel ani 10 měsíců.

Nahradí ho ministr desátý. Až mě ta shoda čísel začíná pomalu děsit. Stejně jako to, že by jakýkoli můj další podobný komentář mohl spustit další změny a já bych v tomto případě už opravdu nechtěl býti dobrým prorokem…

Novým ministrem dopravy se má stát dosavadní šéf firmy Skanska Dan Ťok. „Kozel zahradníkem je dobré řešení,“ řekl k tomu šéf hnutí ANO Andrej Babiš, které má resort dopravy dle koaliční dohody na starosti. No, doufejme. Neboť poslední „kozel“, tedy člověk ze soukromé stavební firmy, který na dopravě zahradničil, se jmenoval Aleš Řebíček. Jak jeho počínání dopadlo, víme dobře všichni...

Ale tím nechci opravdu nic přivolávat. Kvůli Jižním Čechám a našim zásadním dopravním potřebám si přeji, aby nový ministr byl kvalitní manažer a v rozvráceném resortu dopravy udělal pořádek. A tedy byl schopný plnit to, co nám vláda slibuje již několik let.

Blogy