Komentář předsedy poslaneckého klubu ČSSD J.Tejce k odmítnutí kandidáta na nového ministra dopravy R.Vacka

16. listopadu 2012

V den, kdy Poslanecká sněmovna projednávala vládní zdražovací balíček, jsem v České televizi uvedl, že novou vládní krizi očekávám do tří měsíců. Uznávám, že jsem se hrubě mýlil, krize přišla už v prvním týdnu. Týká se jmenování nového ministra dopravy, kterým se měl stát Robert Vacek, bývalý bezpečnostní ředitel neblaze proslulého Víta Bárty na ministerstvu dopravy. Premiér Petr Nečas naznačil s odkazem na tajné služby, že má zcela zásadní jednoznačně negativní informace, a proto odmítá R. Vacka jako nového člena vlády.

Média uvedla, že podle premiéra má R.Vacek ty nejhorší reference, které kdy na člověka mířícího do vlády slyšel. "Prakticky nikdy jsem se nesetkal s tím, aby ty reference byly tak jednoznačně negativní jako v případě tohoto kandidáta," prohlásil.

Rád bych připomněl, že právě R.Vacek je stále ještě náměstkem místopředsedkyně vlády pro boj s korupcí Karoliny Peake. Pokud má tedy premiér takovéto negativní informace k dispozici, musí okamžitě zasáhnout a prosadit, aby byl R.Vacek co nejrychleji odvolán z funkce náměstka.

Blogy