Mzdy zdravotníků kraje dotovat nebudou

22. února 2012

Asociace krajů ČR se důrazně ohrazuje proti dezinformacím, které jsou šířeny v médiích ohledně platů zdravotnických pracovníků.

Na dnešním jednání v Domě odborových svazů za přítomnosti ministra zdravotnictví Leoše Hegera a náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska jasně zaznělo, že hejtmani ve zřizovaných nemocnicích nikomu nic nezakazovali. Jestliže hejtman Běhounek zastupující Asociaci krajů ČR dokladoval, že většina nemocnic má návrhy na zálohové platby nižší, než pro jednotlivé měsíce roku 2011, plyne z toho, že ředitelé nemají přes proklamované zvýšení úhrad ve vyhlášce z čeho platit. Je nám nesmírně líto, že virtuální zvýšení příjmů nemocnic združených v Asociaci krajských nemocnic neumožňuje v dané situaci zvýšení platů na základě plateb zdravotních pojišťoven. Hejtmani jasně prohlásili a na tomto prohlášení trvají, že všechny peníze, které nemocnice obdrží na platy ze zdravotního pojištění, budou na platy použity. Rovněž opakovaně sdělili, že slib daný Ministerstvem zdravotnictví a vládou, to jest zvýšení platů a mezd zdravotnických pracovníků, je nutno splnit těmito institucemi a kraje ze svých rozpočtů mzdy dotovat nebudou.

Asociace krajů ČR je přístupna dalšímu vyjednávání, ale jen v případech, že nebudou zveřejňovány účelové dezinformace hraničící až se lží, které ve svém důsledku poškozují nejen reprezentace krajů, ale celé zdravotnictví.

Blogy