Nečas podporou Dobeše schvaluje destruktivní a personálně nepřijatelný styl vedení ministerstva školství

24. února 2011

Předseda vlády Petr Nečas dnes svou vyjádřenou podporou ministrovi školství Josefu Dobešovi podpořil de facto styl a praktiky, jakými Dobeš oblast českého školství za posledních šest měsíců řídí. Premiér Nečas tak schvaluje absenci jakékoli koncepce v oblasti školství, nemá zřejmě problém s podivnými státními zakázkami za miliony korun, které resort uděluje společnostem, jež nemají ani telefon, nezvedá ho ze židle nefunkční čerpání stamilionů korun z fondů EU či praktiky fízlování nejbližších podřízených ministra Dobeše.

bohdalova

V době plošných škrtů a zdražování potravin a léků premiéra neznepokojují stotisícové odměny, které podivným způsobem rozdal ministr Dobeš svým kolegům. Premiér Nečas dnes svým postojem vyslal veřejnosti jasný signál – koncepční a odborné vedení resortu školství není prioritou této vlády.

ČSSD se stylem, který na ministerstvu zavedl ministr Dobeš a který založil na personální i odborné destrukci oblasti českého školství, zásadně nesouhlasí. Jsme přesvědčeni, že vzdělání je prioritou naší společnosti a má být proto řízeno systematicky na základě odborné koncepce a nikoli nahodilými nefunkčními rozhodnutími. ČSSD proto nadále vyzývá premiéra Nečase, aby přehodnotil své postoje k této společensky významné prioritě a Josefa Dobeše ve funkci ministra školství nahradil skutečně respektovanou osobností.

Vlasta Bohdalová, stínová ministryně školství za ČSSD

Blogy