Vybrat nového ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování musí až nová vláda

4. října 2013

Dnešní oznámení odchodu brigádního generála Pavla Bulanta z čela Národního úřadu pro vyzbrojování znovu připomnělo složitou situaci v oblasti akvizic na resortu obrany. ČSSD trvalé upozorňuje na potřebu zprůhlednění a zefektivnění procesů zadávání a realizace armádních zakázek.

ČSSD apeluje na ministra Vlastimila Picka, aby rozhodnutí o výběru nového ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování přenechal až svému nástupci. Jen vláda s odpovídajícím politickým mandátem, která vzejde z předčasných voleb, bude moci odpovědně vybrat nového ředitele.

Při výběru Bulantova nástupce bude nezbytné klást důraz nejen na odborné a manažerské zkušenosti, ale i na nezpochybnitelnou morální integritu kandidátů. 

Úkolem příštího ministra obrany v této souvislosti bude dobudovat Národní úřad pro vyzbrojování. Jeho šéf potřebuje mít silný politický mandát, aby mohl prosazovat akviziční plány a obhajovat je ve spolupráci s ministrem obrany jak směrem k politické reprezentaci, tak i s ohledem na ostatní resorty a se zřetelem k národním programům zaměstnanosti, sociální politiky, inovací atd.

Blogy