Setkání při příležitosti 145. výročí založení Sociální demokracie

5. dubna 2023 od 17:00
Lidový dům, Hybernská 7, Praha 1

Zveme ve středu 5. dubna na společné setkání. V 17 hodin se setkáme na nádvoří Lidového domu v Praze, v ulici Hybernská 7, odkud vyrazíme na komentovanou prohlídku po památkách sociálně demokratického hnutí v Praze. Tu zakončíme malou besedou v klubovně OP ČSSD Praha 2, na adrese Korunní 12, s předsedou ČSSD Michalem Šmardou, nově zvoleným předsedou pražské sociální demokracie Jiřím Dienstbierem, bývalým předsedou Poslaneckého klubu ČSSD Zdeňkem Trojanem a s ředitelem Masarykovy demokratické akademie Patrikem Eichlerem.

Historie sociální demokracie sahá až do roku 1878, kdy byla založena první sociálně demokratická strana v Rakousku-Uhersku. V roce 1893 vznikla první česká sociálně demokratická strana, která měla značný vliv na politické dění před první světovou válkou.

Výročí 145. let sociální demokracie v České republice je příležitostí k tomu, abychom si připomněli význam této strany pro naši zemi. Sociální demokracie se vždy snažila hájit práva a zájmy pracujících lidí a stále má co říci i v dnešní době.

PROGRAM:

17:00 – setkání na nádvoří Lidového domu v Praze, Hybernská 7
17:15–19:00 – komentovaná prohlídka po památkách sociálně demokratického hnutí v Praze
19:00 – beseda v OP ČSSD Praha 2, Korunní 12

Nadcházející akce

Blogy