36 zlatých medailí! Lidé s handicapem předvedli profesionální výkony

Sportovní den pro handicapované se uskutečnil v pondělí 23. listopadu v prostorách Tenisového klubu Liberec, který byl zároveň jedním z pořadatelů tohoto sportovního klání, kterého se zúčastnily desítky sportovců z Jedličkova ústavu Liberec, občanského sdružení FOKUS Semily a Turnov a Domova Tereza. Z optimismu a nasazení, se kterým tito sportovci přijeli do Liberce, by si každý měl vzít příklad.

„Velice mě překvapilo, s jakým nadšením a odhodláním se sportovci pustili do jednotlivých disciplín. Věřím, že si sportovní den všichni užili a že si všichni odnesli spoustu zážitků," uvedla náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lenka Kadlecová, pod jejíž záštitou se akce konala.

Výsledek sportovních her pak všechny překvapil. Všichni sportovci se totiž umístili na prvním místě a odnesli si tak zlaté medaile. Takový úspěch se nepodaří na olympijských hrách. „Všichni si zaslouží zlato už za to, že dokáží bojovat se svým handicapem a hlavně za to, že se nevzdávají," řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, které přijela do liberecké tenisové haly podpořit sportovce a předat jim ceny.

Sportovce pak čekalo ještě jedno překvapení v podobě slavného reprezentanta pražské Sparty a české fotbalové reprezentace Davida Lafaty, který přijal pozvání od svého kamaráda a hlavního organizátora akce Petra Rejmana. Lafi přivezl sportovcům podepsané knížky a fotografie. Společně s ním přišli fandit i zástupci Libereckého tenisového klubu v čele s Ivanem Polívkou. Obrovský dík patří všem sponzorům, Libereckému tenisovému klubu pod vedením Tomáše Trska a především pak hlavnímu organizátorovi akce Petru Rejmanovi.

Blogy