Ministryně K. Valachová navštívila Liberecký a Ústecký kraj

Ministryně školství Kateřina Valachová v pondělí 30. listopadu 2015 navštívila Liberecký a Ústecký kraj. Zajímaly ji především aktuální problémy těchto regionů v oblasti vzdělávání a sportu.

V Libereckém kraji ministryně Valachová navštívila Technickou univerzitu v Liberci, kde se setkala s hejtmanem Martinem Půtou, radní kraje Alenou Losovou a rektorem univerzity prof. Zdeňkem Kůsem a navštívila i univerzitní mateřskou školu. Následně Kateřina Valachová jednala s řediteli dětských domovů, s nimiž diskutovala o možnostech vytipování a konkrétní pomoci talentovaným dětem a mládeži z dětských domovů při jejich snahách o vysokoškolské studium. Návštěvu kraje ministryně zakončila jednáním s náměstkem primátora Ivanem Langrem na radnici statutárního města Liberec.

Odpolední program výjezdu byl vyhrazen návštěvě Ústeckého kraje. V Ústí nad Labem se ministryně Valachová setkala s řediteli základních a praktických škol obou regionů, společně diskutovali o tématech společné vzdělávání, reforma financování regionálního školství a novela školského zákona.

Zdroj: MŠMT ČR

Blogy