Velkou cenu ČR sledovaly v Brně statisíce motocyklových fanoušků. Vítěze kategorie Moto3 dekoroval jihomoravský hejtman

Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix ČR, divácky nejatraktivnější domácí sportovní podnik, sledovaly tomto víkendu (24. – 26. 8. 2012) na brněnský automotodrom statisíce motocyklových fanoušků.

Vítězem kubatury Moto3 se na Masarykově okruhu stal německý jezdec Jonas Folger z týmu Kalex. Český jezdec Jakub Kornfeil z jihomoravského Rohatce skončil ve stejné kubatuře na výborném 6. místě. Vítěze těchto závodů dekoroval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který také předal ocenění zástupci vítězného týmu. 

Hejtman Michal Hašek již dříve zdůraznil význam konání motocyklové Velké ceny v Brně nejen pro region, ale pro prestiž celé ČR. Opakovaně také v této věci jednal s politickými představiteli na všech úrovních. „Grand Prix významně propaguje Jihomoravský kraj doma i ve světě, kde už je velkým pojmem motoristického sportu," odůvodnil podporu jihomoravský hejtman Michal Hašek. "Skutečnost, že zde fanoušci utratí peníze, je prospěšná místním podnikatelům, cestovnímu ruchu i dalším segmentům ekonomiky," řekl. Díky pořádání Velké ceny České republiky se podle něj zvýší na odvedených daních také příjmy státního rozpočtu a tím i příjmy kraje, které jsou na státní pokladnu navázány. „Automotodrom v Brně patří mezi několik silných značek, které region, město i celou ČR reprezentují v celém světě. Bohužel budoucnost této akce je neudržitelná bez aktivní podpory veřejného sektoru. Další osud Grand Prix České republiky je typickým příkladem pro možnou spolupráci regionálních a celostátních politiků. Věřím, že se podaří najít systémové řešení, které umožní Automotodromu Brno jednat o pořádání Grand Prix na mnoho let dopředu," uvedl hejtman Michal Hašek. 

V předchozích ročnících Jihomoravský kraj motocyklovou Velkou cenu, formou propagace Jihomoravského kraje, podporoval čtyřmi, šesti, následně osmi miliony korun. Objem finanční prostředků postupně narostl až na letošních 10 milionů korun. Existenci brněnské motocyklové Velké ceny jako jednoho z nejznámějších a nejdůležitějších sportovních podniků nejen na jižní Moravě, ale v celé ČR, hodlá Jihomoravský kraj podpořit formou propagace Jihomoravského kraje i v příštím období – konkrétní výše se bude vždy odvíjet od aktuálních ekonomických možností kraje. 

V kategorii Moto2 v Brně zvítězil vyhrál Španěl Marc Márquez, který si šestým triumfem v sezoně si upevnil vedení v mistrovství světa. 

Blogy