Jan Hamáček v Jihomoravském kraji nabídl pomoc oblasti zasažené tornádem 24. a 25. 6. 2021

Ministr vnitra Jan Hamáček po informaci o napadení jižní Moravy tornádem odjel do Jihomoravského kraje, kde navštívil krizový štáb Jihomoravského kraje a krajský krizový štáb v Brně, operační střediska hasičů a policie. Přesvědčil se, že všichni dělají maximum a snaží se pomoci. V terénu je cca 550 hasičů. 56 lidí záchranného útvaru, 2 týmy USAR po 36 lidech. Policistů zasahovalo skoro 600, teď je nasazených 250. A 20 vojáků s technikou, dalších 150 je připravených okamžitě nastoupit.

Navštívil také obce Hrušky a Lužice, které jsou tornádem nejvíce postižené, hovořil se starostkou i starostou a zasahujícími hasiči a policisty, všem nabídl maximální možnou pomoc.

Tornádo kromě fyzických a materiálních útrap napáchalo i obrovské škody na psychice, proto Jan Hamáček aktivoval Pracovní skupinu ministra vnitra pro podporu duševního zdraví populace při mimořádných událostech (PSMVDZ). Psychologové díky tomu můžou pomoci na místech postižených tornádem.

Jan Hamáček i hovořil s předsedou asociace pojišťoven Martinem Divišem. Ujistil ho, že pojišťovny urychleně vyšlou do terénu likvidátory a maximálně zjednoduší administrativu pro poškozené tornádem.

Blogy