Sociální demokraté si na Národní třídě připomněli Den boje za svobodu a demokracii

Předseda ČSSD Jan Hamáček a další zástupci strany si položením květin u pietního místa na Národní třídě v sobotu připomněli události 17. listopadu a uctili památku obětí komunistického režimu.

Kromě předsedy strany a ministra vnitra Jana Hamáčka se současně účastnili piety ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček nebo Miroslav Toman, nestraník nominovaný do vlády sociální demokracií. Kytici u památníku na Národní třídě položil také místopředseda horní komory Parlamentu Milan Štěch.

Na Národní třídu jsem dnes ráno přišel uctít památku 17. listopadu a lidí, kteří se před 29 lety zasadili o naši svobodu. Mám pochopení pro to, že část veřejnosti je nespokojená a že vyjádřila svůj nesouhlas. Nikdy jsem se nebál mluvit s lidmi, kteří mají třeba jiný názor, ale chtějí diskutovat. I dnes jsem s několika z nich na Národní třídě hovořil, vyslechl si jejich pohled na věc a snažil se jim vysvětlit nelehkou situaci, ve které nyní ČSSD je a ve které se snaží zachovat co nejzodpovědněji," uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček.

Jsem rád, že lidé drží a snaží se o to, aby ideje a ideály 17. listopadu 1989 nezapadly. Na druhou stranu jsem nešťastný z toho, jak je ta naše země rozdělená," prohlásil místopředseda Senátu Milan Štěch s tím, že aktuálním úkolem politiků by mělo být uklidnění zjitřených nálad ve společnosti.

Blogy