Fotografie - Turné nové sociální demokracie v Jihomoravském kraji

V úterý 10. května navštívili předseda ČSSD Michal Šmarda a místopředsedkyně Daniela Ostrá Jihomoravský kraj. Setkali se zde se starosty a místostarosty měst a obcí, kandidáty ČSSD do komunálních i senátních voleb a s dalšími členy a sympatizanty sociální demokracie. Program byl doplněný o večerní neformální posezení se členy a sympatizanty, ale i s kritiky sociální demokracie.

Víte, že v Kunštátu mají mechanicko – biologickou čističku odpadních vod? Po vyčištění jsou vody vypouštěny do vodního toku Petrůvka. Příroda je tím chráněna a myslí se na vodní zdroje. Nejen to si prohlédli s kandidátem do Senátu (obvod Blansko) a starostou města Kunštát MVDr. Zdeňkem Wetterem.

S kandidátem na starostu Boskovic, místostarostou Petrem Malachem zase řešili témata, která jsou aktuální v jejich městě. Místo pro debatu si nemohli vybrat lépe. Čtyřhranná radniční věž v Boskovicích, která je vysoká víc než 40 metrů je dechberoucí dominantou města.

A s kandidátem na primátora města Brno Jiřím Olivou, náměstkem primátorky, řešili družstevní bydlení v Brně. Drahé bydlení a nedostatek bytů trápí celou republiku. Jiří Oliva, který má bydlení v gesci, se snaží tento problém aktivně řešit a stále hledá možná řešení jak zajistit dostupné bydlení pro mladé, rodiny i samoživitele.

Večer zakončili v Pivovaru HARRY, kde debatovali se členy ČSSD, sympatizanty, ale i s kritiky. Věcná kritika je totiž nutná, bez ní to nejde. Nová sociální demokracie chce být lepší.

Blogy