TZ ČSSD - Stop skladům u dálnic a krajské byty pro mladé. Středočeská ČSSD zahájila kampaň

Dne 23.8. 2020 od 13:00 proběhlo zahájení kampaně ČSSD pro volby do krajského zastupitelstva ve středních Čechách. Akce se uskutečnila na louce malebného hotelu Mlýn Karlštejn. Přítomni byli předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a ministr zemědělství Miroslav Toman.

Úvodního slova se ujal náměstek ministryně práce Jany Maláčové a kandidát na hejtmana Středočeského kraje Robin Povšík, který ukázal, že sociální demokracie je v kraji připravená v kampani zabojovat o vedení kraje a senátorská křesla. „Absolutním protikladem sociálnědemokratické stabilitě a jistotě je chaos a nekompetentnost ministra zdravotnictví,“ prohlásil Povšík a slíbil voličům řešit problémy kraje místo líbivého politického marketingu. Slova se následně ujali všichni ministři, kteří jeho slova potvrdili a popřáli kampani hodně zdaru. 

Středočeskou kandidátku do krajských voleb podpořil i předseda ČSSD Jan Hamáček. „Sociální demokracie v posledních měsících prokázala, že si dokáže poradit i s krizí, kterou nikdo nečekal. Robin to dokazuje na ministerstvu práce i v Mladé Boleslavi. Jeho týmu kolem zeleného erka věřím,” připomněl Hamáček Povšíkovu zelenou škodovku, kterou objel o prázdninách kraj. 

Představeni dále byli kandidáti jednotlivých okresů, středočeští kandidáti do Senátu Parlamentu ČR, volební program a cíle, mezi které patří: Zahájení výstavby krajských bytů, Dostupná lékařská péče, Více míst v domovech pro seniory, 240 nových sportovišť, Lesy místo skladů, Posílení veřejné dopravy. Na závěr zahájení všichni kandidáti slavnostně podepsali základní šestero programu a svým podpisem stvrdili slib ho splnit.

„Chci řešit konkrétní věci, které tíží obyvatele kraje. Pomoci mladým rodinám k dostupnému bydlení v krajských bytech nebo zastavit bujení skladových areálů ve středních Čechách,” připomněl ve svém projevu Povšík programové priority.

Zbytek odpoledne se nesl v přátelském a rodinném duchu při odpoledním grilování, pro děti byl připraven bohatý program formou her, tvořivých dílen, soutěží a dalších. Pro novináře byla na místě možnost rozhovorů s kandidáty a ministry. 

Zahájení bylo možné sledovat prostřednictvím živého vysílání na facebookových stránkách Robina Povšíka a nebo na webu www.povsik.cz, kde budou během horké fáze kampaně zveřejňovány informace z kampaně.

Blogy