ČSSD zahájila volební kampaň do krajských voleb

Česká strana sociálně demokratická dnešním dnem oficiálně spustila volební kampaň do krajských voleb. V bývalé karlínské Truhlárně byli představeni lídři v jednotlivých krajích, kteří se ucházejí o hlasy voličů. Slavnostní prezentace se netýkala jen nadcházejících voleb, ale také ohlédnutí se za prací ČSSD v koronavirové krizi.

„Našimi prioritami jsou dlouhodobě zajištění pracovních míst, dostupné bydlení, ochrana pitné vody a silný stát, kde je bezpečnost občanů zaručena. Prostě stát, na který se můžeme spolehnout v době, kdy to potřebujeme. Věřím, že ČSSD během jarní krize dokázala, že je stranou nejen do dobrého, ale i do extrémně „špatného počasí“. Ukázali jsme rozhodnost, pracovitost a kompetenci tam, kde jiní selhali. Ve straně je spousta lidí, kteří jsou schopní a pracovití. Takové kandidáty naše země potřebuje a ČSSD je voličům nabízí. Věřím, že všichni uspějí a pomohou mi při realizaci našich vizí“, dodal Jan Hamáček. 

„Uděláme vše pro to, abychom po krizi zdravotnické zvládli i krizi ekonomickou. Klíčové je zabránit sociálním dopadům na občany, seniory i pracující. Je potřeba bojovat o to, aby lidé pobírali důstojnou mzdu. ČSSD je dnes zkrátka jedinou moderní stranou, která stojí na straně zaměstnanců a jako jediná hájí střední třídu. Naším cílem je zvýšit podporu pro nejohroženější skupinu na trhu práce, pro lidi starší 50 let, kteří ztratí práci. Všechny zmíněné problémy, které hodláme s maximálním nasazením řešit, jsou zároveň důvody, proč ČSSD musí ve volbách uspět“, uzavřel předseda ČSSD Jan Hamáček.

V čele kandidátek pro krajské volby 2020 stojí:

Robin Povšík Středočeský kraj
Ivana Stráská Jihočeský kraj
Ivo Grüner Plzeňský kraj
Michal Červenka Karlovarský kraj
Jaroslav Krákora Ústecký kraj
Josef Jadrný Liberecký kraj
Jiří Štěpán Královéhradecký kraj
Martin Netolický Pardubický kraj
Jiří Běhounek Vysočina
Marek Šlapal Jihomoravský kraj
Jiří Zemánek Olomoucký kraj
Olga Sehnalová Zlínský kraj
Petr Kajnar Moravskoslezský kraj

Podrobnější informace o kandidátech na webu cssd.cz ZDE

zdroj: tiskové oddělení ČSSD

Blogy