Chceme zlepšit české školství, zapojte se i VY

Sociální demokracie dnes odstartovala projekt „Pojďme změnit školství společně“. Jeho cílem je zapojit veřejnost do pozitivních změn, které chce sociální demokracie v oblasti vzdělávání prosazovat.

Sociální demokracie dnes odstartovala projekt „Pojďme změnit školství společně“. Jeho cílem je zapojit veřejnost do pozitivních změn, které chce sociální demokracie v oblasti vzdělávání prosazovat. 

První anketní otázka z oblasti školství:

Chceme zlepšit jazykovou vybavenost žáků, jste pro zavedení výuky cizích jazyků již v posledním roce mateřské školy?

 

Své odpovědi, návrhy a poznámky posílejte na mail skolstvi@socdem.cz, na konci června 2013 budou Vaše poznámky vyhodnoceny. Vaše názory nám pomohou při přípravě programových cílů pro lepší české školství! 

skolstvi@socdem.cz

 

Představujeme 4 návrhy řešení pro zvýšení kapacity mateřských škol v ČR

Sociální demokracie považuje oblast předškolního vzdělávání za jednu z klíčových pro rozvoj a funkčnost celého systému školství. Na tiskové konferenci proto dnes představila čtyři návrhy řešení pro nedostatečnou kapacitu veřejných mateřských škol v ČR.

„Aktuální situace, kdy více než 30 tisíc dětí není z kapacitních důvodů přijato do veřejné mateřské školy a rodiče pro ně musí hledat místo ve finančně nákladných soukromých školách, je pro ČSSD nepřijatelná. Stát problém se zoufalým nedostatkem míst v mateřských školách nijak neřeší a rodiny nechává napospas problému.  ČSSD proto přišla se čtyřmi návrhy, jak tento problém vyřešit a rodinám s dětmi pomoci,“ uvedl předseda senátního školského výboru a stínový ministr školství Marcel Chládek. 

4 řešení ČSSD pro rozšíření kapacity mateřských škol

  • Převedení ohrožených peněz z fondů EU na podporu rozšíření školek
  • Nová priorita pro peníze z EU v rámci školství – výstavba mateřských škol
  • Státní fond bezúročných půjček pro obce a města
  • Státní dotační fond na rozšíření stávající kapacity mateřských škol

CHCEME ZLEPŠIT ČESKÉ ŠKOLSTVÍ – ZAPOJTE SE I VY!

Sociální demokracie dnes také odstartovala projekt „Pojďmezměnit školství společně“. Jeho cílem je zapojit veřejnost do pozitivních změn, které chce sociální demokracie v oblasti vzdělávání prosazovat.

„České školství se nachází v útlumu a je nutné přijmout pozitivní systémové změny, abychom pokračovali v jeho úspěšném rozvoji. Chceme proto do přípravy změn zapojit veřejnost, pomocí veřejných anket získat zpětnou vazbu a připravit takové cíle, které budou občané podporovat,“ doplnil stínový ministr školství Marcel Chládek. Veřejné otázky budou rovněž předmětem jednání Národních kulatých stolů pro školství, které v nejbližší době odstartují v Senátu.

První veřejná otázka, kterou dnes projekt startuje, se týká oblasti předškolního vzdělávání a nedostatečné jazykové vybavenosti žáků. ČSSD chce tento trend změnit a přichází s touto otázkou:

Chceme zlepšit jazykovou vybavenost žáků, jste pro zavedení výuky cizích jazyků již v posledním roce mateřské školy?

Občané mohou své odpovědi a podněty zasílat na emailovou adresu skolstvi@socdem.cz. Na konci června tohoto roku bude anketní otázka vyhodnocena a představena další otázka pro veřejnost, tentokrát z jiné oblasti školství.

Anketní otázku a video z dnešní tiskové konference k tématu školství najdete na webu ČSSD: http://www.cssd.cz/ke-stazeni/videogalerie/tiskove-konference/chceme-zlepsit-ceske-skolstvi-zapojte-se-i-vy

Tiskové oddělení ČSSD 

 

Blogy