Jan Chvojka v OVM: Výroky poslance Faltýnka ohledně jeho schůzek k mýtu nejsou pro ČSSD důvěryhodné

Hostem pořadu Otázky Václava Moravce byl v neděli 17. března šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka, který komentoval podezření kolem schůzek poslance hnutí ANO Jaroslava Faltýnka se zástupcem firmy Kapsch Karlem Feixem a předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petrem Rafajem. „Stále čekám, že se k tomu pan předseda Faltýnek postaví více čelem. Vysvětlení, která poskytl, nebyla úplně v pořádku,“ řekl Chvojka ve vysílání České televize.

Pan Faltýnek to z pohledu ČSSD nevysvětlil. To, co říkal tento týden, nebylo pro nás úplně důvěryhodné a nebylo to přijatelné. Budeme čekat na nějaká hlubší vysvětlení z jeho pohledu," okomentoval pozici ČSSD předseda poslaneckého klubu.

První věc byla, když říkal, že měl jakýsi mandát od koaliční rady, která se v bývalé Sobotkově vládě věnovala dopravě. Tak to všichni členové této rady odmítli, že nic takového tam nebylo, že žádný mandát pan Faltýnek nedostal. Takže pan Faltýnek trošku mlžil nebo neříkal úplně pravdu. Nebo také říkal, že byl pověřen panem ministrem Ťokem, že ho chtěl zachránit nebo pomoci. Pan ministr Ťok také říkal, že o tom nevěděl, takže to byla druhá ne úplně pravdivá informace, kterou jsme dostali. Já čekám, že ještě nějakým způsobem více objasní své jednání," poukázal na nejasnosti Chvojka.

Záznam pořadu je možné přehrát níže.

obrázek

Blogy