Jan Hamáček v OVM: Když jsem nastupoval do funkce, věděl jsem, že to je mise, která bude těžká

Hostem pořadu Otázky Václava Moravce byl v neděli 14. října 1. místopředseda vlády pověřen řízením ministerstva zahraničních věcí a ministr vnitra Jan Hamáček. V České televizi debatoval s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem o výsledku voleb a působení ve vládě.

„Sociální demokracie nedopadla dobře v parlamentních volbách. To víme všichni. A z velké strany spadla na 7 a něco procenta. A to je prostě po nějakou dobu realita síly sociální demokracie. Já jsem ji převzal před půl rokem na sjezdu a řekl jsem, že z mého pohledu je cestou záchrany sociální demokracie pokusit se vyjednat důstojné podmínky ve vládě a začít prosazovat náš volební program. Dle mého názoru to zastoupení ve vládě důstojné je, včetně naší vlajkové lodě je ministerstvo práce a sociálních věcí. A členská základna s tím vyslovila souhlas. Není ale možné, pokud máme fungovat jako srozumitelná politická strana, aby po takovémto rozhodnutí jsme tady tři měsíce vedli další diskusi, jestli to rozhodnutí bylo správně nebo ne. A to teďka platí," uvedl Jan Hamáček k výsledku voleb.

„Sociální demokracie byla schopna prosadit některé svoje priority v rámci vyjednávání. A postupně se nám to daří i ve vládě. Jestli nás chce někdo soudit za 3 měsíce, z čehož 2 měsíce byly prázdniny, tak opravdu já bych požádal aspoň o půl roku, abychom, a to je akorát na sjezd sociální demokracie, tam se o tom můžeme bavit. A tam také doufám uvidíme první výsledky," doplnil k působení ve vládě.

obrázek

Blogy