Lubomír Zaorálek byl hostem pořadu Partie Terezie Tománkové 20. 2. 2022

Slovensko zmrazí ceny energií na tři roky. Tamní vláda se dohodla se Slovenskými elektrárnami na zastropování cen výměnou za to, že upustí od sektorových daní. K inspiraci našimi východními sousedy vyzval v Partii Terezie Tománkové také bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). „My jsme tento model navrhovali. Je to lepší, než co teď dělá vláda,“ řekl na CNN Prima NEWS.

play-zao-parti_1.png

NA ZÁZNAM CELÉHO POŘADU SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE

Podle Lubomíra Zaorálka vládní pomoc zasáhne jen malý počet lidí v řádu několika málo desítek tisíc. Kdo bude chtít finanční podporu získat, bude totiž muset vyplnit žádosti. To prý odradí i ty, kteří by na pomoc měli nárok.

Zaorálek navíc kritizoval systém, jakým se elektřina dostane od výrobců ke spotřebitelům. „Vyrábíme levně energii, pak ji dáváme na burzu do Lipska a draze ji nakupujeme. Elektřinu, kterou vyrobíme, nejprve uplatněme na tuzemském trhu s přiměřeným ziskem,“ vyzval bývalý ministr zahraničí. „To je přesně to, co udělalo Slovensko. My jsme tento model navrhovali. Je to lepší, než co teď dělá vláda,“ Zaorálek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

zdroj: CNN Prima NEWS 22. 2. 2022

Blogy