M. Netolický v OVM: ČSSD upozorňuje ve svém usnesení, že nejlepší model by byl ten slovenský

Tématem nedělních Otázek Václava Moravce byla páteční mimořádná schůze Poslanecké sněmovny k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky. Hlavními hosty byla předsedkyně Asociace krajů, hejtmanka a poslankyně Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO, předseda Pirátů a poslanec Ivan Bartoš a místopředseda ČSSD a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Vláda ustála hlasování o nedůvěře, to znamená, že všichni fungují, všechny ústavní orgány fungují tak, jak mají. Na druhou stranu nelze v tuto chvíli předpovědět, co bude dál. To si myslím, že je ten hlavní moment, na který jsme ji upozorňovali, protože asi před 14 dny nikdo netušil, že v pondělí, nebo v úterý se bude něco takového, co se stalo těmi odvysílanými reportážemi. Pak následně ty různé reakce a to je to, na co upozorňuje Senát, druhá komora, ostatně na to upozorňuje ve svém usnesení Sociální demokracie, že nejlepší model by byl ten takzvaný slovenský, kde by odešel předseda vlády do doby, dokud si vyřeší svoje problémy a kauzy a poté se samozřejmě může vrátit," na úvod uvedl místopředseda ČSSD a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Martin Netolický dále uvedl: „Chci zdůraznit, že bychom měli tady u toho stolu přestat rozebírat nějaké osobní záležitosti pana premiéra, protože to je jeho věc. Všechno toto je jeho věc. Měli bychom se zabývat tou právní stránkou věci a těmi problémy, které tady vnímáme všichni a to jsou záležitosti zejména tedy těch majetkových převodů a podobně. Já skutečně nechci rozebírat diagnózy kohokoliv."

Záznam pořadu je možné přehrát níže. 

obrázek

Blogy