M. Šmarda v Partii: Riziko korupce vzrůstá s politizací státní správy

Hostem Partie na Prima TV byl v neděli 17. března místopředseda ČSSD Michal Šmarda, který komentoval aktuální kauzu kolem předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka nebo se vyjádřil k otázkám politické kultury v parlamentu.

Podle místopředsedy ČSSD a starosty Nového Města na Moravě Michala Šmardy začíná být v politice chaos. „Ministr Ťok neví, že pan Faltýnek vyjednává a evidentně ani premiér nevěděl, že to vyjednává. Tak kdo ho tam tedy poslal? To je velmi zvláštní situace," řekl k aktuální kauze kolem mýta.

Michal Šmarda se vyjádřil také k událostem na radnici Brno-střed, kde lidí z hnutí ANO čelí podezření z korupce při zadávání veřejných zakázek. „Já na radnici pracuji a upřímně řečeno vám řeknu, že pokud radnice funguje normálně, ten úřad je profesionální, tak já vůbec nevím, jak bych jako starosta mohl ovlivňovat veřejné zakázky. Já k tomu prostě nemám příležitost. Víte, co mě na té kauze nejvíc vyděsilo? Když jsem se dozvěděl, že byl zadržen radní a vedoucí odboru investic, oba z hnutí ANO. Já u nás na radnici vůbec nevím, jestli náš vedoucí odboru investic je v nějaké politické straně, a tu informaci vůbec k ničemu nepotřebuji. A najednou si zjistím, že si tam jako vedoucího odboru investic přivedou místostarostu z vedlejší místní části, svého stranického kolegu, toho tam instalují a společně jsou pak obvinění. Vidím, že riziko vzrůstá s politizací státní správy," dodal nový místopředseda ČSSD.

Záznam celého pořadu je dostupný níže.

obrázek

Blogy