Martin Netolický v pořadu Partie 21. 11. 2021: Zdravotníci jsou enormně zatížení

Situace v Pardubickém kraji se zhoršuje natolik, že od pondělí dojde k omezení nemocniční péče. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to řekl tamní hejtman Martin Netolický (ČSSD).

ZÁZNAM POŘADU ZDE

Aktuální situace podle Netolického není tak špatná jako na jaře letošního roku či během minulé zimy. I tak ale není růžová. „Zátěž se zvyšuje, máme zhruba 200 covidových pacientů,“ zmínil pardubický hejtman s tím, že dochází k rapidnímu nárůstu nakažených.

I proto vyhlásil v Pardubickém kraji již od pondělí nová opatření. „Od zítřejšího dne se omezuje nemocniční péče s výjimkou onkologických a akutních stavů. Bohužel dochází přesně k tomu, co jsme nechtěli,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Netolický s tím, že se tak musí odkládat plánované úkony.

Sám nechce hodnotit, co se mělo či nemělo udělat dříve. „Nejsem epidemiolog. Nechci se pasovat do role jako například ministerský předseda, který má názor na všechno a pak všechno selhává,“ řekl Netolický, ale jedním dechem dodal, že by podepsal slova epidemiologa Romana Prymuly, který varoval, že nynější opatření sice jsou správná, ale přicházejí pozdě.

Netolický ve vysílání Partie PLUS dodal, že situace velmi špatně doléhá zejména na zdravotníky. „Zátěž na lidi, kteří pečují v nemocnicích o pacienty, je obrovská. Nejen fyzická, ale i psychická. To se pak podepisuje na tom, že máme problémy i na standardních odděleních. Ti lidé nejsou roboti,“ popsal Netolický.

Problém vidí také ve vzrůstající agresivitě lidí, a to zejména těch, kteří vakcínu odmítají. „Společnost je zbytečně rozdělená a měla by si víc vážit těch lidí, kteří se starají o pacienty,“ dodal pardubický hejtman s tím, že v nich a řadě běžných lidí vidí velkou únavu z celé situace.

zdroj: CNN Prima NEWS 21. 11. 2021 odkaz zde


Blogy