R. Sklenák v UdK: Obědy pro děti nejsou novou dávkou, jedná se o podporu rodin s dětmi

Obědům pro děti zdarma nebo návrhu na zvýšení životního a existenčního minima se v úterý věnovali politici v pořadu Události, komentáře. Postoje ČSSD ve vysílání České televize prezentoval poslanec Roman Sklenák, který uvedl, že oba návrhy považuje strana za zásadní.

Poslanec Slenák připomněl, že životní minimum nerostlo dlouhých sedm let. „Tím, že se sedm let nezvýšilo, a přitom rostou mzdy a platy, a přitom spousta plnění státu je navázána na životní minimum, tak nám z toho vypadávají lidé. Za poslední čtyři roky se počet těch, kteří pobírají přídavky na děti, ztenčil na polovinu," upozornil v debatě s Radkou Maxovou (ANO) a Veronikou Vrecionovou (ODS).

Roman Sklenák připomněl, že proplácení obědů podle návrhu ČSSD nesouvisí s dávkami. „Nebereme to jako sociální dávku, ale jako podporu rodin s dětmi. Jestli jsme řekli, že chceme podporovat rodiny s dětmi, tak říkáme, pokud budou obědy zdarma (…), je to opatření, které umožní, aby lidem zůstalo v kapsách více peněz," uvedl Roman Sklenák.

Záznam pořadu je dostupný níže.

obrázek

Blogy