pořad Napřímo: Šmarda stojí před velkou výzvou - Musím záchraně ČSSD hodně obětovat

Zvládne Michal Šmarda vrátit ČSSD do Sněmovny? Jakým směrem se má strana vydat a má levicovým voličům co nabídnout? Hostem středečního pořadu Napřímo byl nový předseda sociální demokracie Michal Šmarda.

ZÁZNAM POŘADU ZDE

Novým předsedou ČSSD se stal minulý týden Michal Šmarda. „S pokorou přijímám výsledek volby,“ řekl po hlasování. Na pátečním sjezdu porazil například ministryni práce a sociálních věcí v demisi Janu Maláčovou. „Pro Janu Maláčovou to bylo tvrdé, nicméně to zvládne a smíří se s tím. Budu ji přemlouvat, aby si našla čas na politiku,“ prozradil Šmarda.

Vrátit ČSSD do Sněmovny nebude snadné, Šmarda to vnímá jako těžkou misi. „Bude to hodně krizový management a hodně práce. Její výsledky nebudou vidět hned, nicméně je to velká výzva,“ řekl Šmarda s tím, že sociální demokracii věnoval celý svůj život od roku 1993, kdy do strany vstoupil.

Šmarda má jasný plán, jak znovu získat voliče. „Sociální demokracie se musí přestat utápět ve vnitřních sporech. Lidé mají dnes obrovské problémy, aby vůbec zaplatili účty za energie. Těmto lidem my musíme být schopní pomáhat,“ doplnil Šmarda.

obrázek

zdroj: TV NOVA, tn.cz 15. 12. 2021

Blogy