T. Petříček v Interview ČT24: Česko je v USA vnímáno jako partner, na kterého je spolehnutí

Hostem pořadu Interview ČT24 byl v pondělí 4. března nový místopředseda ČSSD Tomáš Petříček, který hovořil o podpoře uvnitř strany, významu členství v NATO nebo cestě premiéra do Spojených států amerických.

Tomáš Petříček podle svých slov cítí podporu od ČSSD i od premiéra. „Myslím si, že postupuji v souladu s programovým prohlášením vlády. Pan premiér se nezmiňoval, že by byl nespokojen s tím, jak působím na ministerstvu zahraničních věcí," uvedl ministr zahraničních věcí v Interview ČT24.

Podle Tomáše Petříčka byl vstup České republiky do NATO zásadní událost, protože se naše země přihlásila k západním hodnotám. V březnu uplyne dvacet let od vstupu naší země do NATO. „Také to byl milník, co se týče našeho bezpečnostního ukotvení. V moderních dějinách je to nejúspěšnější bezpečnostní aliance. Zajišťuje také to, že jsme jedna z nejbezpečnějších zemí na světě," prohlásil ve vysílání Petříček.

Cesta premiéra do USA je podle Petříčka potvrzení toho, že nás Spojené státy vnímají jako spolehlivého partnera. Za pozváním do Bílého domu stojí podle místopředsedy ČSSD i to, že si vláda vytkla prozápadní kurz, což podle něj Američané vnímají pozitivně.

Záznam pořadu je dostupný níže.

obrázek

Blogy